Prepíše Kuzminová historické tabuľky?

Image

V roku 2007 sa jej narodil synček Jelisej a pre Rusko sa stala neperspektívna. Jej manžel Daniel Kuzmin sa vyzvedal, či ju neprichýli Slovensko. Juraj Sanitra a spol. nezaváhali a tento dar z neba prijali. Rusko nerobilo žiadne caviky a v decembri 2008 sa Nasťa stala občiankou Slovenskej republiky. Už dnes sa môže zapísať poriadne hrubým písmom do dejín svetového biatlonu.

33-ročná rodáčka zo sibírskeho Ťumeňa (vtedajší Sovietsky Zväz, dnes Rusko) to nemala v živote jednoduché. No vďaka svojej nespútanej bojovnosti, pokore, ľudskosti a ctižiadosti to dokázala. A Slovensko je pri tom. Ako raz povedala jej mladšia sestra "Nasťa nezanevrela na Rusko, len prijala druhý domov. Priateľský a vrúcny domov."

Nasťa Kuzimová už 2 roky po zisku slovenského občianstva získala zlatú medajlu na ZOH 2010 vo Vancouveri. Neostala len pri nej. V stíhacích pretekoch k nemu pridala aj striebro. A to všetko kvôli svojej vôli. Veď na silvestra, teda konkrétne 31.12.2009 si zlomila kostičku v ruke. No už 1.1.2010 ju operovali, mesiac trénovala bez lyží. A tie cenné kovy vo Vancouveri získala....

Kuzmina1

 

Prešli 4 roky a ZOH 2014 v Soči. Na Nasťu liezla choroba. No povedala si, že to dá. S trénerom Jurajom Sanitrom (ktorý ju viedol aj na ZOH 2010) si prešli trať, určili kedy šetriť sily, kde si dať pozor, čo spraviť aby všetko do seba zapadlo. A výsledok? Obhajoba zlatej medajle v pretekoch na 7.5km. Potom sa však už jej viróza prejavila naplno a Nasťa v stíhacích pretekoch skončila na 6. mieste. Aj to svedčí o jej povahe keď sa po závode ospravedlňovala za "až 6. miesto"....

Kuzmina2

 

Na ZOH 2018 ju povedie jej manžel Daniel Kuzmin, s ktorým má okrem synčeka Jeliseja aj dcérku Olíviu, ktorá sa narodila v roku 2015. Pre denník Pravda sa pred pár dňami Juraj Sanitra na margo Nasti vyjadril "Je neskutočná. Vie dokonale skĺbiť úlohu láskavej a dobrej matky s kariérou biatlonistky svetového fotmátu. Veľmi jej držím palce aby získala zlatý hattrick."

Celým menom Anastasija Vladimirovna Kuzmina to však nebude mať jednoduché. Má síce najúspešnejšiu sezónu v doterajšej kariére, no niektoré jej súperky vyšperkovali formu práve na posledných 2-3 pretekoch pred ZOH 2018. No najkonzistentnejšie výkony počas celej sezóny má práve Nasťa a Kaisa Makarainen z Fínska. Tá vedie celkový svetový pohár s 592 bodmi. Kuzminová má 577. Za nimi nasleduje Talianka Wierer 525, Nemka Dahlmeier 490, Bulharská manželka Bojrdalena Domracheva 436 a Češka Vítková 424. Práve Posledné 3 začali chytať formu tesne pred ZOH 2018. Najlepšie sa pritom zdala Domracheva a v podstate aj Dahlmeier.

Ako iste viete, Nasti Kuzminovej vyhovujú práve šprintérske preteky, prípadne tzv. stíhačka. Kratšie trate jej proste sedia, vie v nich nasadiť také tempo, že súperky nestíhajú. Problém môže nastať ak našej pretekárke nevyjde streľba. Vzhľadom na jej unikátny beh jej však môže stačiť, keď netrafí o 1-2 terčíky viac ako jej súperky a aj tak by mala skončiť na stupni víťazov, možno aj prvá. Za všetko hovorí poradie vo svetovom pohári 2017/2018 v šprinte na 7.5km:
1. Kuzminová - 223
2. Vítková - 177
3. Makarainenová - 172
4. Wiererová - 167
5. Braisazová - 163
6. Dahlmeierová - 161
7. Semerenková VIta - 149
8. Hermannova - 144
9. Hildebrandová - 140
10. Domrachevová - 139

Kuzmina3

 

Tu treba podotknúť, že Makarainenová bola týždeň chorá a prakticky bez tréningu. Na lyže sa postavila zhruba túto stredu, no podľa jej slov to ešte stále nebolo ono a kašlala. Môže ju to teda limitovať tak, ako Nasťu limitovala viróza v stíhačke na ZOH 2014. Dôležitým faktorom môže byť aj počasie. Vraj sa všetci účastníci sťažujú na zimu. Niekedy je aj -20 stupňov. A biatlonistky idú vo večerných hodinách pod umelým osvetlením, čiže užt bude zima. A ak niekmu zima nebude prekážať, tak práve rodáčke zo Sibíru, teda nasti Kuzminovej....

Veríme, že Nasti sa podarí to čo ešte žiadnej biatlonistke a teda, že vyhrá šprint na 7.5km na tretích ZOH za sebou. Samozrejme, palce držíme aj sestrám Fialkovým, teda Paulíne a Ivone. Veríme, že životné preteky zajazdí aj posledná naša pretekárka na štarte šprintu na 7.5km, teda Terezia Poliaková.

Kurzy v stáv. kancelárii DOXXbet:

ZOHDoxxZeny75biatlon

DOXXbet ponúka vstupný bonus až do €2,000!

Komentárov: 0

Ak chcete vložiť komentár, je potrebné sa najskôr Prihlásiť.