Tipsport liga: Dnešné zápasy môžu veľa napovedať

Image

Po tomto kole totiž nastane prestávka do skončenia ZOH 2018, následne sa vrátia reprezentanti a veľa hráčov sa dolieči zo svojich zranení. Rozdiely na vrchu tabuľky sú síce malé, no po dnešku môžu byť väčšie a posledných 7. kôl na stiahnutie 7-9 bodového náskoku nemusí byť dostačujúcich. Dnes nás čaká stretnutie prvého s druhým, teda opakovanie minuloročného finále: Nitra - B. Bystrica. A Nitra má problémov viac ako dosť....

Líder z Nitry zažíva herne veľmi úspešné týždne, no o to väčšie vrásky má z množstva zranených hráčov. Okrem Krištofa s Paulovičom ktorí odcestovali na ZOH 2018 im dlhodobejšie chýba ich spoluhráč z prvého útoku Mikuš, krídlo druhého útoku Cope, bojovník Lantoši, produktívny obranca Rais, no a minuloročný hráč druhej formácie Kutálek sa len teraz vrátil do zostavy po dlhoročnom zranení. Na posledný zápas nemohol nastúpiť ani reprezentant z minulej sezóny Macík a zatiaľ nevieme, ako na tom je. Aby toho nebolo málo, tak v poslednom zápase sa zranil hokejový univerzál (obranca/útočník) Miroslav Pupák.

No zranil. Nitra už podala oficiálny protest na výkon rozhodcov zo zápasu Nové Zánky - Nitra (4:3 po s.n.), kde funkcionári HK povedali, že zlé výroky spravili rozhodcovia na obe strany. Svoj podnet podporili 7 videami, v ktorých sú neprávosti na nitrianskej strane. Do očí je bijúci hlavne zákrok zo zadu na Mira Pupáka po ktorom skončil s otrasom mozgu. Podobný a ešte horšie vyzerajúci bol útok na hlavu Mareka Slováka, ktorý sa však našťastie zaobišiel bez zranenia. Samozrejme, oba zákroky boli bez vylúčenia.... Nitru tak môže tešiť iba fakt, že po tomto kole je prestávka do 25.2. po ktorej by sa mali okrem olympionikov vrátiť do zostavy aj všetci zranení hráči, teda: Mikuš, Cope, Rais, Macík, Pupák a Lantoši. Pre tipujúcich len dodáme, že Nitra by za normálnych okolností najpravdepodobnejšie hrala v 1. útoku s Mikuš - Krištof - Paulovič, v 2. útoku Cope - Slovák - Blackwater, v 3. útoku Macík - Bradley - H. Ručkay a vo štvrtom Kutálek - J. Ručkay - Lantoši. Našťastie pre nich majú k dispozícii ešte Šišku, Rzavského, Csányho, Kovacsa a mladíkov Kollára a Fominykha.

Čiže Nitra to rozhodne nemá jednoduché. No B. Bystrica sa v posledných kolách trápi. Okrem toho, že aj ona prišla o trojicu reprezentantov Surového, Bubelu a Lampera (Surový bude na ZOH 2018 dokonca kapitán), prišla aj o trénera Országha ktorý pocestoval ako asistent reprezentačného trénera na ZOH 2018. Ich forma nie je vôbec oslnivá, aj keď im pomáha napríklad Skalický, ktorý prišiel zo Slovana Bratislava. Výkony vraj nemajú najhoršie, no výsledky tomu nezodpovedajú. Ako inak si vysvetliť prehru v poslednom kole v Poprade 6:1, či 3. kolá dozadu v Detve 6:5.

Tak či tak, bude to 6-bodový zápas. O veľmi dôležité body však budú hrať aj Košice v okriesenej Detve, Trenčín vo vyslabnutom Lip. Mikuláši, či Zvolen doma s N. Zámkami. Všetci si totiž uvedomujú, aké dôležité je byť hlavne v prvej štvorke, no ešte lepšie v prvej dvojke a najlepšie je byť samozrejme víťaz celej Tipsport ligy. Play off totiž začne na ľade lepšie postavených tímov (štvrťfinále: 1-8, 2-7, 3-6, 4-5) a prípadný siedmy rozhodujúci zápas sa koná taktiež na ľade lepšie postaveného tímu po základnej časti.

No je tu aj jedna vec o ktorej sa moc nevie/nehovorí. Nikde nie je napísané, že vo štvrťfinále play off sa neudeje prekvapenie a jeden z tímov Poprad, Žilina, N. Zámky (Lip. Mikuláš) neprehrá svojho súpera. V takom prípade by s ním semifinále hral najlepšie postavený tím po základnej časti ktorý sa do semifinále dostal. Príklad: Zo štvrťfinále postúpi prvý tím ligy, druhý tím ligy, štvrtý tím ligy a šiesty tím ligy. Podľa nejakého vopred stanoveného klúča by mali hrať víťaz zápasu 1-8 s 4-5 a víťaz zápasu 2-7 s 3-6. Ale tak to nie je. Ak teda postúpi 1., 2., 4. a 6. celok zo základnej časti, tak semifinále bude hrať 1. so 6-tym a 2-hý so 4-tým, teda tak, aby mal čo najväčšiu výhodu víťaz základnej časti. A samozrejme aj tu platí, že semifinále začínajú doma mužstvá ktoré skončili lepšie v zákl. časti a doma hrajú aj prípadný rozhodujúci siedmy zápas.

 

Tabuľka pred dnešným kolom:

TipsportLigaTabPo48k

 

Kurzy na dnešné kolo v Tipsporte:

TipsortLiga49k

 

Tipsport ponúka vstupný bonus až do výšky €999 a výborný vernostný program!

Komentárov: 0

Ak chcete vložiť komentár, je potrebné sa najskôr Prihlásiť.