Bayern a Real dnes prekvapenia nedopustia

Image

Obaja sú už jednou nohou v semifinále Ligy Majstrov, no to bola včera aj FC Barcelona. Zázraky sa však nedejú každý deň.

Ako iste viete, prvé dve štvrťfinálové dvojice majú nečakaných postupujúcich. Liverpool FC skvelým výkonom v 1. polčase prvého zápasu odštartoval svoj boj o postup do semifinále LM, v ktorom už nebol 10 rokov. Vyhral ho 3:0 a keďže v 2. polčase úvodného zápasu sa už nič zásadné neudialo, tak šiel do odvety po výhre 3:0. Manchester City sa však nevzdával a hneď z úvodu druhého matchu viedol 1:0. Potom však pozahadzovali šance, trafili tyčku a rozhodca im neuznal regulérny gól. Polčas tak skončil 1:0 pre ManCity. V druhom dejstve sa hra Liverpoolu zlepšila a nakoniec vyhrali aj v modrej časti Manchesteru 2:1. Po celkovom výsledku 5:1 bol známy prvý semifinalista - Liverpool FC.

V druhom včerajšom zápase medzi AS Rím a FC Barcelonou malo ísť už viac-menej len o formálny duel, keďže Barcelončania vyhrali doma 4:1. Favorit nastúpil do duelu aj s najväčšími hviezdami, no viac sa darilo Rimanom, ktorí strelili úvodný gól stretnutia. Keďže aj druhý polčas ukázali väčšiu snahu domáci a stretlili v ňom 2 góly, tak po výhre 3:0 sa stal AS Rím druhým semifinalistom.

Dnes proti sebe nastúpia Bayern Mníchov - FC Sevilla a Real Madrid - Juventus Turín. Hráči mníchovského Bayernu hrajú vo veľkej pohode, keď už na pôde španielského celku vyhrali 2:1. Posledný domáci zápas bavorov hovorí za všetko. Pred 11 dňami v ňom zdolali doma Dortmund 6:0. V domácej Bundeslige už majú titul vo vrecku, a tak určite nebudú šetriť hráčov. Zranených majú len Neuera a Comana (možno ešte Vidal). Naopak, FC Sevilla formu rozhodne nemá. V poslednom ligovom dueli prehrali na pôde Celty Vigo 4:0. Pred tým doma s Bayernom 1:2 a pred domácou remízou s FC Barcelona 2:2 dokázali prehrať aj na ihrisku Leganes 1:2. Ich posledná výhra sa datuje ešte na 13.3., kedy zvíťazili nad kŕčovito hrajúcim Manchesterom United 2:1, vďaka čomu si zabezpečili účasť vo štvrťfinále LM. Naviac, trápi ich aj maródka, keďže cca 5-ti hráči ktorí by do tímu patrili pravdepodobne (3 určite) nenastúpia.

Ťažko tiež predpokladať, že by Real Madrid stratil náskok 3:0, ktorý si vybojoval na pôde Juventusu Turín. Biely balet má posledné týždne pomerne slušnú formu. Nieže by ju Juventus nemal, no na Real to rozhodne stačiť nebude a už vôbec nie na zázrak (postup), aký včera predviedol iný taliansky tím s ďalším španielskym gigantom.