Podarí sa našej reprezentácii zázrak?

Image

Dnešný program MS v hokeji prinesie našim hokejistom zápas v ktorom sa ukáže, či si miestenku vo štvrťfinále zaslúžia. Stáv. kancelárie nám moc neveria, no ak naši ukážu výkon ako proti Švédsku, stať sa môže čokoľvek. Aká je postupová matematika?

Začneme práve ňou. Je veľmi jednoduchá. Na to, aby sme postúpili potrebujeme v posledných zápasoch uhrať o 2 body viac ako Švajčiarsko. Tých čaká už len jeden zápas, konkrétne zajtra 15.5. o 12:15 sa stretnú s Francúzskom. My máme od Švajčiarska o jeden bod menej a dnes o 16:15 sa stretneme s Ruskom a zajtra v rovnakom čase s Bieloruskom. Tabuľka našej A skupiny:
1. Švédsko - 17 (6 odohratých zápasov)
2. Rusko - 13 (5)
3. Česko - 12 (6)
4. Švajčiarsko - 9 (6)
----------------------
5. Slovensko - 8 (5)
6. Francúzsko - 6 (6)
7. Rakúsko - 4 (6)
8. Bielorusko - 0 (6)

Švédsko, Rusko a Česko už majú postup istý. Keďže my sme so Švajčiarskom prehrali 2:0 a pri rovnosti bodov rozhoduje vzájomný zápas, tak je zrejmé, že my musíme na Švajčiarov nahrať v posledných 2 zápasoch 2 body. Ak teda oni vyhrajú s Francúzskom, my musíme vyhrať s Bieloruskom a dnes získať 2 body s Ruskom. Ak Švajčiari vyhrajú s Francúzskom až po predĺžení, tak my musíme získať v našich 2 zápasoch 4 body. Ak získajú Švajčiari 1 bod v ich stretnutí, my musíme získať 3. Ak nezískajú ani bod, nám stačí prehrať s Ruskom a vyhrať po predĺžení s Bieloruskom.

Môže však nastať aj situácia, kedy nepostúpime ani my, ani Švajčiari. Tá sa stane, ak my dnes prehráme s Ruskom, zajtra o 12:15 vyhrajú Francúzi so Švajčiarskom a následne my prehráme s Bieloruskom. V takom prípade by mali FRA a ŠVJ po 9 bodov a my 8. FRA by malo však so ŠVJ lepší vzájomný zápas.

 

Hra Slovenskej reprezentácie

Kto sledoval všetky zápasy dobre vie, že naša forma je kolísavá a v hre máme dosť veľké výpadky. S Českom naši vzorne bojovali, no tretiu tretinu boli Česi už výrazne lepší, 9 sekúnd pred koncom vyrovnali a následne nám dali gól aj v predĺžení (prehrali sme 2:3 pp). So Švajčiarskom sme následne podali náš najhorší výkon, keď sme prvé dve tretiny hrali katastrofálne. V tretej tretine sme hru zlepšili, resp. sme sa v nej vyrovnali súperovi, no zbytočne sme si to stále komplikovali, nahrávali a nestrielali. Prehrali sme 0:2.

Potom sme narazili na dvoch outsiderov. Zdolali sme Rakúsko 4:2 a následne Francúzsko 3:1. V oboch prípadoch sme boli lepším tímom, no niektoré pasáže hry nám "vypadli" a nebyť výborných brankárov, mohli sme inkasovať a narobiť si ďalšie komplikácie.

V 5. kole sme narazili na úradujúcich majstrov sveta zo Švédska. V prvej tretine boli severania lepším tímom, no dokázali sme ich vytláčať do rohov ihriska a podržal nás aj brankár Rybár. V druhej tretine sme pomaly ale isto prevzali iniciatívu a po ich góle na 1:3 sme znížili na 2:3. Tretia tretina proti Švédsku bola naša najlepšia na MS 2018. Naši boli jasne lepší ako súper, prestrielali sme ho 12:4, no žiaľ gól sme dali iba jeden. Pritom po vyrovnaní na 3:3 sme mali ďalšie čisté šance. Napokon sme však prehrali po predĺžení 3:4.

Z nášho celku doteraz zaujala hlavne prvá formácia (Nagy, Krištof, Jurčo) a taktiež tá "popradská" vedená Bucom (spolu so Svitanom a Bondrom). Príjemne prekvapili aj mladí obrancovia Jaroš s Féhervárym a výborne hrá aj Ďaloga. Naopak, niektorí skúsenejší hráčí toho moc nepredviedli, resp. častokrát chybujú. Napríklad Bakoš má v +/- bilancii alarmujúcich -4 (pre porovnanie debutant Krištof +3). Krištof má v kan. bodovaní 2+2 a Bakoš 0+0. Oslnivo sa nezdajú ani výkony Marcinka, Graňáka, Jánošíka, Cingela, či kapitána Sekeru, ktorý si dáva dokonca aj nešťastné vlastné góly.

Uvidíme teda, či sa našim podarí po Švédoch prekvapiť aj Rusov. Stávkové kancelárie našim neveria a kurzy na nás sú veľmi vysoké. Okrem stretnutia Rusko - Slovensko sa dnes odohrajú aj zápasy medzi J. Kóreou a Nórskom, Česka s Rakúskom a Kanady s Lotyšskom. Kurzy na dnešné zápasy v stáv. kancelárii Fortuna:

MS5a6kolo

Fortuna ponúka vstupný bonus až do výšky €1,000!

Komentárov: 0

Ak chcete vložiť komentár, je potrebné sa najskôr Prihlásiť.