Pokračuje Liga národov: Portugalsko opäť bez Ronalda, naši proti Česku

Image

V nasledujúcich dňoch sa odohrajú ďalšie zápasy Ligy národov UEFA. A je o čo bojovať, veď UEFA vyhlásila, že v rámci ligy prerozdelí medzi účastníkov viac peňazí ako pôvodne plánovala. Ťahákom tentokrát bude súboj semifinalistov z MS 2018.

Dnes bude hlavnú pozornosť pútať súboj medzi Poľskom a Portugalskom. Vo svojich prvých zápasoch sa oba celky dokázali bodovo presadiť, keď najskôr Poliaci remizovali na pôde Talianska 1:1 a následne Portugalsko zvíťazilo s Talianmi doma 1:0. A to hrali úradujúci Majstri Európy z roku 2016 bez Ronalda, ktorý sa aktuálne venuje výhradne udomácneniu v Juventuse Turín, a tak si dal reprezentačnú pauzu. Pri výhre Portugalcov tak musel rozhodnúť 22-ročný Andre Silva, ktorý sa v FC Sevilla rozohral k slušným výkonom. Ronaldo sa ani tohtotýždňového reprezentáčného zrazu nezúčastňuje.

Zajtra bude hlavným ťahákom súboj Chorvátska s Anglickom, teda dvoch semifinalistov z MS 2018. Tam si v súboji o finálovú účasť lepšie počínali Chorváti, ktorí zdolali hráčov z kolísky futbalu 2:1 po predĺžení. Zápas bude mať pre domácich zaujímavú príchuť. Budú sa totiž chcieť revanžovať za zahanbujúcu prehru v Španielsku (6:0). Tú zaznamenali vo svojom poslednom reprezentačnom zápase v rámci Ligy národov. Aj Anglicko je zatiaľ bez bodu, keď Španielom doma podľahli 1:2.

V sobotu sa pozornosť fanúšikov upriami na duel Holandska s Nemeckom. Oba celky majú prečo chcieť svojim fanúšikom ukázať, že vedia hrať futbal. Holandsko sa totiž na letné MS ani neprebojovalo a Nemecko tam sklamalo. Nemci naviac v prvom zápase Ligy národov remizovali doma s Majstrami sveta 0:0 a Holanďania s tímom okolo Pogbu prehrali 2:1. Bude to tak súboj o to, kto sa dotiahne, resp. priblíži na FRA.

Nás však bude samozrejme najviac zaujímať duel medzi Slovenskom a Českom. Ak chcú oba celky pomýšlať na prvenstvo v tabuľke 1. skupiny B divízie, tak musia zvíťaziť. V prvom zápase tejto skupiny totiž najskôr podľahlo Česko doma Ukrajine 1:2 a potom si Ukrajinci poradili doma s našimi chlapcami 1:0. Majú teda 6 bodov a mužstvá z bývalého spoločného štatu po nule. Remíza by tu tak pre nikoho nič neriešila, nakoľko by za Ukrajinov zaostávali po 5 bodov a v posledných 3 dueloch skupiny by sa museli odohrať nejaké presné výsledky, ktoré by dopomohli niekomu z dvojice SVK/CZE dostať sa na prvé miesto v tabuľke. Ktovie akú taktiku tak naši nakoniec zvolia, či už bude ofenzívnejšia ako posledné zápasy. Budú mať však trošku problém s taktikou súpera, resp. rozostavením a podobne. Česká reprezentácia totiž vymenila trénera a na ich lavičku si po prvýkrát zasadne Jaroslav Šilhavý.

Zaujímavé vyhlásenie podala dnes Európska futbalová únia (UEFA). V Lige národov za rozhodla zvýšiť odmeny. To určite poteší hlavne funkcionárov reprezentačných tímov a budú chcieť od svojich hráčov a trénerov ešte lepšie výkony. Napríklad Slovensko malo dostať za účasť €1,000,000, no dostane €1,500,000, a ak by sme svoju skupinu vyhrali, tak sa naša repre dočká až €3,000,000 odmeny.

Tabuľky po prvých zápasoch nájdete na stránkach UEFA tu, s zozonam zápasov na najbližšie dni tu.

Kurzy v Tipsporte na najbližšie zápasy Ligy národov

LigaNarodov2kolo

 

Tipsport ponúka vstupný bonus až do výšky €4,000!

Komentárov: 0

Ak chcete vložiť komentár, je potrebné sa najskôr Prihlásiť.