Skúsi sa dnes otrasená Trnava udržať v hre o postup?

Image

Zo Spartaku odchádza tréner Látal, generálny manažér Hoftych, prezident Keketi a aj samotný majiteľ Vladimír Poór. Čo to narobí s hráčmi? Pokúsia sa zabudnúť na problémy a vyhrať, alebo budú hlavou niekde inde a nie na trávniku?

Dnešný zápas Spartaku Trnava na pôde Anerlechtu evokuje hneď niekoľko otáznikov. Po poslednej ligovej prehre (doma s FC Nitra 2:3) totiž nastalo vo vedení úradujúceho slovenského majstra doslova zemetrasenie. Svoj koniec v tíme ohlásili prakticky všetci najvýznamnejší predstavitelia klubu. Spartak drží v domácej lige 6. miesto zaručujúce hranie o titul aj v nadstavbovej časti súťaže (ktorá sa po 22. kole delí na dve časti), no je to iba na oko. Ak by sa totiž robila reálna tabuľka (nie na základe skóre), tak aktuálne je pred ňou, čiže na 6. mieste (kvôli vzájomným zápasom 18-bodových tímov) práve Nitra. Po spomínanom zápase padali od fanúšikov tvrdé slová tak na trénera, ako aj vedenie klubu. Tí to nevydržali a ohlásili rezignáciu na svoje pozície.

Bude preto veľmi zaujímavé sledovať, ako to budú znášať vo veľmi dôleažitom zápase samotní hráči. Aktuálne nemajú totiž v Európskej lige príliš lichotivú pozíciu. V skupine D má Dinamo Záhreb 12 bodov, druhý Fenerbachce 7 a tretia Trnava 3. Ich dnešný súper z Anderlechtu má bod iba jeden. Keďže 2. kolá pred koncom stráca Spartak Trnava na postup 4 body, budú hráči aj v tomto smere pod tlakom.

Častokrát sa však stáva, že podsobná situácia káder zomkne a hráči podajú najlepší výkon za posledné obdobie. A Trnava by to potrebovala ako soľ. Fandiť by im preto mali nielen Trnavčania, ale aj fanúšikovia ich konkurentov v domácej lige. Ich prípadná účasť vo vyraďovacích bojoch by bola pre slovenský futbal určite prospešná. Aj hráči a fanúšikovia iných tímov by si uvedomili, že sa to proste dá a nie sme na tom až tak zle. Vnieslo by to teda novú motiváciu pre všetkých ligistov.

Na samotné reakcie fanúšikov na Poóra reagoval aj samotný maiteľ klubu (ktorý už hľadá kupcu) slovami "Nechcem Spartaku škodiť. Niektorí ľudia sústavne potrebujú nepriateľa a našli ho vo mne. Manažéri odchádzajú, tréneri odchádzajú, hráči odchádzajú, majitelia odchádzajú, ale Spartak stále zostáva. V tom problém nevidím. Myslím si, že mladšia generácia s tým niečo dokáže urobiť. Možno to bude lepšie, ako je to teraz. Držím im palce. Ďakujem všetkým, ktorí so mnou spolupracovali a natrápili sa. Som však unavený a sklamaný. Treba to posunúť mladším."

K samotnému zápasu medzi Anderlechtom a Spartakom treba podotknúť, že v optimálnej forme sa nenachádzajú ani Belgičania. V domácej súťaži sa nachádzajú na 4. mieste, pričom z posledných 5-tich zápasov majú bilanciu 2-1-2, teda iba 2 výhry. Netreba zabúdať ani na to, že v dnešnom zápase domáci tím má obrovskú maródku. Nad štartom až 11-tich hráčov vysí otáznik. V zápase môže zavážiť aj fakt, že Anderlecht už nemá žiadnu šancu postúpiť, nakoľko na druhý Fenerbachce stráca 6 bodov (2. kolá pred koncom) a má s ním horšie vzájomné zápasy. K tomu treba dodať, že cez víkend nastúpia v domácej lige proti lídrovi tabuľky z Genku, na ktorý strácajú 5 bodov. Dá sa tak predpokladať, že hráčov ktorých trápia menšie zranenia budú šetriť práve na domáci duel s Genkom.

Nedá sa teda povedať, že aktuálne problémami zdecimovaná Trnava si ide do Belgicka po porážku. Áno, Trnava môže prehrať napríklad 3:0, ale môže aj prekvapiť a získať u súpera bod, či dokonca 3. Pri tipovaní tohto zápasu preto treba brať do úvahy všetky faktory vymenované v tomto článku a prikloniť sa k tým, ktoré sa vám zdajú relevantnejšie. Kurzy sú aj v stáv. kanceláriách pomerne vyrovnané.... Zápas začína o 18:55, vysiela ho Dvojka RTVS.

DOXXbet ponúka vstupný bonus až do výšky €2,000!

Komentárov: 0

Ak chcete vložiť komentár, je potrebné sa najskôr Prihlásiť.