Potiahne Stoch Sláviu do vyraďovacej fázy?

Image

Miroslav Stoch hrá vo svojom klube vo vynikajúcej forme. Naopak, dnešný súper Slávie Bordeaux sa trápi na všetkých frontoch. Český tím má k postupu veľmi blízko.

Okrem výkonu trnavského Spartaka bude dnes Slovákov isto zaujímať aj duel medzi Bordeaux a Sláviou Praha. V jej tíme máme totiž okrom znovunavrátilca do reprezentácie Miroslava Stocha aj ďalších hráčov, aj keď veľa priestoru nedostávajú. Jakub Hromada hlavne kvôli dlhodobému zraneniu.

V E skupine Európskej ligy vedie Zenit Petrohrad s 8 bodmi. Druhá Slávia má o bod menej a tretia Kodaň FC má bodov 5. Dnešný súper zošívaných Bordeaux má jediný bod. V prvom vzájomnom zápase týchto dvoch súperov zvíťazila doma Slávia 1:0. Ak by Slávia dnes vyhrala, mohla by byť už dnes postupujúcim celkom do jarnej vyraďovacej časti. Petrohrad totiž hostí doma Kodaň a dá sa predpokladať, že nepustí perie a minimálne remizuje. Samozrejme, všetko sa môže vyvinúť inak.

Český tím má však veľmi slušnú formu, keď v domácej súťaži majú na 1. mieste bilanciu 13-1-2 a v Európskej lige (EL) prehrali iba jeden krát (aj to iba 0:1 na pôde Petrohradu). Naopak, Bordeaux sa netrápi len v EL, ale aj v domácej Ligue 1. V nej sa aktuálne nachádza až na 12. mieste, pričom posledných 5 zápasov nevyhral. Ak sa potvrdí aktuálna forma oboch celkov, Slávia by nemala odchádzať z FRA porazená. Zaujímavé bude sledovať aj Slováka Miroslava Stocha. Ak ich najlepší strelec sezóny (dal už 10 gólov vo všetkých súťažiach) predvedie svoje optimum, mohol by to byť práve on, kto bude hlavným strojcom postupu.

Zápas sa začína o 18:55 a pozrieť si ho môžete na ČT Sport. Kurzy na DOXXbete:
Bordeaux - Slávia 3.01(1) - 3.17(X) - 2.37(2) - 1.47(1X) - 1.31(X2)

DOXXbet ponúka vstupný bonus až €2,000!

Komentárov: 0

Ak chcete vložiť komentár, je potrebné sa najskôr Prihlásiť.