Uspeje Slovensko na Nemeckom pohári?

Image

Slovenská hokejová reprezentácia má pred sebou predposlednú skúšku pred ZOH v Pjongčanu. Postupne narazíme na USA, Nemecko a Rusko ´B´ Stávkové kancelárie nám moc neveria. S akou zostavou do Nemecka cestujeme a čo možno od turnaja očakávať?

Slovenská hokejová reprezentácia má pred sebou veľkú výzvu. Teda konkrétne hráči, ktorí do Nemecka cestujú. Dá sa totiž predpokladať, že na ZOH do Pjongčanu pocestuje veľa z nich. Ako iste viete, NHL nepúšťa na ZOH žiadnych hráčov a kvalitných hráčov v KHL máme pomerne málo. Všetci hráči sa tak budú chcieť ukázať pod novým trénerom Ramsayom a manažérom Šatanom. Pod touto dvojicou zatiaľ hrali iba 2 prípravné zápasy (ešte v Auguste) s Českom, keď najskôr prehrali doma 1:2 a následne vyhrali na ľade súpera 2:0.

No podobne ako my sa budú chcieť ukázať aj naši súperi, teda okrem Ruska ´B´. Niežeby turnaj išli vypustiť, no je veľmi malá pravdepodobnosť že z tohto ich kádru niekto na ZOH pocestuje. Naopak, pre hráčov z Nemecka a USA to bude tiež veľká skúška a tiež budú chcieť presvedčiť svojich trénerov, že na ZOH 2018 patria.

Náš prvý súper bude USA. V ich zostave sa predstaví aj niekoľko slávnych hráčov, ktorí svoje dokázali už aj v NHL. Napríklad 38-ročný Brian Gionta odohral za morom 1,006 zápasov, v ktorých strelil 289 gólov a pridal 299 asistncií. 27-ročný obranca Matt Donovan hrajúci aktuálne za Frölundu odohral v NHL 67 zápasov s bilanciou 2+17. 33-rocný obranca Mark Stuart odohral za veľkou mlákou 673 zápasov (26+67). No a ďalší defenzívny hráč Tom Gilbert (34r) bol naozaj výraznou osobnosťou NHL, keď za 655 zápasov získal 223 bodov (45+178). V tíme majú aj ďalších kvalitných hráčov, no teraz sa zameriame skôr na reprezentáciu Slovenska.

Slovenský výber:
BR: Ján Laco (Piráti Chomutov), Marek Čiliak (HC Kometa Brno), Patrik Rybár (HK Hradec Králové)
OB: Ladislav Romančík (HK Dukla Trenčín), Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň), Martin Gernát (HC Sparta Praha), Michal Čajkovský (HC Avtomobilist Jekaterinburg), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha), Marek Ďaloga (Červená hviezda Kchun-lun), Ivan Baranka (HC Vítkovice Ridera), Juraj Valach (Piráti Chomutov)
ÚT: Marcel Haščák (Kometa Brno), Martin Bakoš (Bílí Tygři Liberec), Lukáš Cingel (HK Hradec Králové), Radoslav Tybor (HC Vítkovice Ridera), Tomáš Marcinko (HC Oceláři Třinec), Peter Ölvecký (HK Dukla Trenčín), Miloš Bubela (HC 05 Banská Bystrica), Patrik Lamper (HC 05 Banská Bystrica), Michal Krištof (HK Nitra), Matej Paulovič (HK Nitra), Matúš Sukeľ (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Boris Sádecký (HC Slovan Bratislava), Marek Hecl (HC Slovan Bratislava), Juraj Bezúch (HK Dukla Trenčín)

Slovenský výber je mix skúsených hráčov a reprezentačných debutantov. Medzi nováčikov patrí aj Michal Krištof z Nitry, ktorý bol spolu s Matejom Paulovičom hlavný aktér vyhrabania sa vicemajstra z krízy. V NR spolu potiahli tím k lepším výsledkom, čoho následkom bola aj pozvánka do národného tímu. Ako iste viete, Slovensko má už dlhšie obdobie problém na centri (okrem iného) a práve Krištof sa teda bude snažiť aby Ramsaya presvedčil svojim výkonom, že s ním pre ZOH môže počítať. 24-ročný hráč o ktorom pred dvomi rokmi na SVK vedel len málokto sa svojimi výkonmi čoraz viac zvditelnuje. Prešiel si síce slovenskými mládežníckymi reprezentáciami, no potom sa na 2-3 roky vytratil. Vtedy ho ani vo sne asi nenapadlo, že bude bojovať o účasť na ZOH 2018. Takých prípadov je v našej repre viacej.

Naopak, medzi skúsených hráčov ktorí majú mladíkov potiahnuť ku kvalitným výkonom patria Ivan Baranka s 82 reprezentačnými štartmi a útočník Marcel Haščák so 72. Povedať niečo mladíkom bude mať čo určite aj brankár Ján Laco, či Martin Bartoš, prípadne Tomáš Marcinko, ktorému sa v Českej lige výborne darí. Zaujímavosťou reprezenačného výberu je Martin Gernát, ktorý bol povolaný bez toho, aby mal profesionálnu zmluvu. Hokej nehráva súťažne od septembra. Zahral si iba 2 zápasy za prvoligový Prešov. No angažmán má už vraj naspadnutie a do ZOH (ak sa tam dostane) sa môže dostať do formy.

Dodáme, že okrem Nemeckého pohára čaká na našich pred ZOH 2018 ešte turnaj štyroch krajín za účasti Nórska, Francúzska a Ruska ´B´ (12.12.-17.12.). Potom už sa ide do Pjongčanu, kde je v rámci ZOH 2018 hokej na programe od 9.2. do 25.2.. Pre úplnosť dodáme zloženie základných skupín na turnaji roka:
Skupina A: Kanada, Česko, Švajčiarsko, Južná Kórea
Skupina B: Rusko, USA, Slovensko, Slovinsko
Skupina C: Švédsko, Fínsko, Nórsko, Nemecko

Čo teda očakávať od našeho výberu na Nemeckom pohári? Určite bojovnosť. Tréner Ramsay si potrpí na dokonalé plnenie taktických úloh, pričom dôraz kladie na dôraznú hru a rýchle korčulovanie. Či to bude na USA a ďalších súperov stačiť uvidíme. Už po prvých dvoch zápasoch (s Českom v Auguste) sme mohli vidieť, že pod Ramsayom to nebude taká tragédia ako pod iným zámorským trénerom Glenom Hanlonom. No náš hokej trápi veľmi veľa vecí, z ktorých pramení to, že kvalita sa z našeho hokej vytráca. Preto tu k nejakým svetoborným výkonom nepomôze ani najsamlepší tréner. No každopádne tréner vie dostať z hráčov maximum. Kde je to súčasné naše uvidíme na Nemeckom pohári.

Stávkové kancelárie nám moc neveria. Čo je vzhľadom aj na to čo je v tomto článku uvedené celkom pochopitelné. Snáď sa naši hráči zomknú a prinesú z Nemecka nejaký ten bod(y). Kurzy na prvé kolo Nemeckého pohára a aj zápas Nemecka so Slovenskom (2. kolo) v stávkovej kancelárii BetX:

NemeckyPoharKurzy1kolo

BetX má vstupný bonus až do  €500....

Komentárov: 0

Ak chcete vložiť komentár, je potrebné sa najskôr Prihlásiť.