Dnes posledné kolo v Lige Majstrov. Nie všade je rozhodnuté. Čo teda rozhodne?

Image

Hlavne sa nenechajte pri tipovaní zmiasť nadpismi v niektorých médiách, že ManUtd stačí na postup remíza. Napríklad im stačí prehrať o 6 gólov! No budú aj napínavé zápasy, v ktorých pôjde aspoň o účasť v Európske Lige. Treba brať preto do úvahy všetky faktory.

Ako iste viete, dnes sa uskutočnia posledné zápasy skupinovej fázy Ligy Majstrov v skupinách A až D. Pri tipovaní možno mnohí z vás nemajú čas aby sa nad každou skupinou zamysleli, prepočítali si možnosti a na základe toho tipovali. Preto vám prinášame krátky pohľad na každú jednu skupinu.

Aby sme to nespomínali pri každej skupine, tak pri rovnosti bodov rozhodujú vzájomné zápasy a až potom skóre. Ak majú 3 mužstvá rovnaký počet bodov, robí sa mikrotabuľka medzi nimi tromi.

Skupina A
1. Manchester United 5 (4-0-1) 10:2 12b
2. Bazilej 5 (3-0-2) 9:5 9b
3. CSKA Moskva 5 (3-0-2) 7:8 9b
4. Benfica 5 (0-0-5) 1:12 0b.

ManUtd hrá doma s CSKA Moskva a Benfica s Baselom. Manchester United už splnil úlohu favorita a jednou nohou (dokonca prakticky oboma) má zaistený postup. Red Devils by mali vyhrať proti CSKA Moskva, ale netreba zabúdať, že oveľa dôležitejší zápas ich čaká v domácej lige, keď cez víkend nastúpia na domácej pôde proti Manchesteru City v boji o titul. Keďže na mestských rivalov strácajú 8 bodov, prípadna víkendová prehra by im už maximálne výrazne skomplikovala cestu za titulom.

No a prejdime teraz k postupovej matematike v skupine A. V prvom rade tu platí, že Bazileju stačí na postup rovnaký výsledok, ako uhrá CSKA v Manchesteri, lebo majú lepšie vzájomné zápasy. Preto ak by Bazilej a CSKA prehrali, alebo remizovali, postupuje Bazilej. Ak by obaja vyhrali rozhoduje mikrotabuľka ManUtd, Bazileju a CSKA, nakoľko by všetci mali po 12 bodov. V nej má doteraz ManUtd 6 bodov a skóre 7:2 (+5). Bazilej 6 bodov a skóre 4:5 (-1) a CSKA 3 body a skóre 3:7 (-4). Ak by teda CSKA chcelo postúpiť na úkor ManUtd, tak by museli vyhrať o 5 gólov. V takom prípade by Mal ManUtd v mikrotabuľke skóre 7:7 (ak by CSKA vyhralo 5:0), CSKA 8:7 a Bazilej 4:5. Čiže takto by ostal čierny Peter v rukách Bazileju, nakoľko ako jediný tím by mal v mikrotabuľke záporné skóre. Ak by CSKA vyhralo o 6 gólov, tak v mikrotabuľke by mal záporné skóre aj ManUtd. Lenže, viacej strelených gólov ako Bazilej. Čiže ani to nestačí na vyradenie ManUtd. ManUtd by teda musel prehrať s CSKA až o 7 gólov, aby sa z postupu tešili CSKA a Bazilej (ak Bazilej vyhrá na Benfice). Ak Bazilej stratí body, ManUtd môže s CSKA prehrať o 3 góly (0:3, 1:4) a aj tak bude prvý, nakoľko na CSKA vyhral 4:1 a celkové skóre má lepšie.

Áno, ManUtd by mal vyhrať, ale ešte raz si dávajte pozor, nakoľko okrem Pogbu (ktorý proti ManCity v lige nemôže hrať kvôli vykartičkovaniu) môže hrať ManUtd naozaj s béčkom.... A hlavne, ak aj nastúpi s kompletným kádrom, tak posledné minúty, desiatky minút sa budú aj tak šetriť.

Skupina B
1. PSG 5 (5-0-0) 24:1 15b
2. Bayern 5 (4-0-1) 10:5 12b
3. Celtic 5 (1-0-4) 5:17 3b
4. Anderlecht 5 (0-0-5) 1:17 0b

Táto skupina sa zdá oveľa jednoduchšia, no ešte o to viac ťažko tipovatelná. Bayern privíta PSG a Celtic Anderlecht. Bayern prehral prvý zápas s PSG 3:0 a Anderlecht doma prehral s Celticom 0:3. Preto ak chce Anderlecht skončiť v tabuľke tretí a hrať na jar Európsku Ligu (kde sa z tretieho miesta v skupinách postupuje), musel by v Škótsku vyhrať 1:4 (2:5, 3:6, atď.), alebo o 4 góly. 0:3 im nestačí, nakoľko vzájomné zápasy by mali rovnaké a celkové skóre o gól horšie. 1:4 (2:5, 3:6, atď.) im stačí vďaka pravidlu o viacerých góloch na súperovom ihrisku. No a Bayern ak sa chce dostať na 1. miesto musí vyhrať s PSG o 4 góly. 3:0 im nestačí (vzájomné zápasy rovnaké, ale horšie celkové skóre). Nestačí im ani 4:1, 5:2, atď., nakoľko PSG by v takom prípade strelilo viac gólov na ihrisku Bayernu, ako sa to pri prehre 3:0 podarilo Bayernu v Paríži.

PSG čaká doma v lige Lille, Bayern v lige cestuje do Frankfurtu. Čiže pre oboch nič vážne. Anderlecht hrá doma s Charleroi ktorý je v tabuľke bod pred nimi a spolu tak bojujú o čelo tabuľky. Anderlecht je tretí. Celtic cestuje na pôdu štvrtého Hibernianu, ale zeleno-biely v lige jasne dominujú pred druhým Rangers majú 7 bodov náskok. Pri tipovaní berte do úvahy aj tento faktor.

Skupina C
1. Chelsea 5 (3-1-1) 15:7 10b
2. AS Rím 5 (2-2-1) 8:6 8b
3. Atletico Madrid 5 (1-3-1) 4:3 6b
4. Karabach 5 (0-2-2) 2:13 2b

Tu je postupová matematika úplne jasná. Atleticu Madrid pomôže k postupu do ďalšej fázy Ligy Majstrov iba strata bodov (stačí aj remíza) AS Rím doma s Karabachom a ich výhra na pôde Chelsei. Chelsea má postup jasný. AS Rím si určite nenechá ujsť postup medzi prstami, no kurz na nich je sakramentsky nízky (okolo 1.1).

Skupina D
1. FC Barcelona 5 (3-2-0) 7:1 11b
2. Juventus 5 (2-2-1) 5:5 8b
3. Sporting 5 (2-1-2) 8:7 7b
4. Olympiakos 5 (0-1-5) 4:11 1b

Niečo podobné platí aj v skupine D. Sporting sa dostane cez Juventus iba na základe málo reálneho výsledku. A to, keď Sporting vyhrá v Barcelone. Juventus by zároveň musel stratiť body na pôde Olympiakosu (stačí aj remíza). Ak by Sporting zaremizoval na Barcelone a Juventus prehral s Olympiakosom, tak majú Juventus a Sporting po 8 bodov a Juventus lepšie vzájomné zápasy. Čiže tu je viacmenej tiež rozhodnuté.

Kurzy na dnešné zápasy v stávkovej kancelárii BetX:

BetX6kLMutorok

Komentárov: 0

Ak chcete vložiť komentár, je potrebné sa najskôr Prihlásiť.