Sagan pôjde na súkromnú audienciu k pápežovi!

Image

Peter Sagan sa síce už onedlho zapojí do pretekárskeho kolotoča, no prakticky ihneď po návrate z Austrálie ho prijme pápež! Peter Sagan chce poprosiť pápeža Františka, aby mu pokrstil syna Marlona.

Na prvý pohľad sa táto informácia zdá ako novinárska kačica, no po tom, ako ju dnes zverejnil taliansky internetový portál gazzetta.it (Gazzeta dello Sport) s ňou prišiel už aj sme.sk. Peter Sagan sa aktuálne nachádza v Austrálii, kde od 16.1. do 21.1. bude bojovať na cyklistických pretekoch Tour Down Under. Mimochodom, jeho tím BORA Hansgrohe bude mať v Austrálii veľmi silnú zostavu, keď okrem Petra sa tu predstavia dvaja noví členovia tímu Daniel Oss a Peter Kennaugh, ďalej časovkár Maciej Bodnar a aj Sam Bennett, Rudiger Selig a Jay McCarthy.

Ako ďalej uvádza talianska internetová stránka, Sagan sa s pápežom stretne 24.1., čiže len tri dni po skončení Tour Down Under. O Petrovi sa vie že je pobožný a preto ani na chvíľku nezaváhal, keď zistil, že môže mať túto príležitosť. Stretnutie mu sprostredkoval Andrea Calcagno, riaditeľ Volkswagen Italia.

Sagan aj so svojou rodinkou navštívia vo Vatikáne Sixtínsku kaplnku a pápežovi Františekovi vraj podaruje model bicykla na ktorom preteká. No nebude vo farbách BORA Hansgrohe, ale vo farbách Vatikánu, argentínskou vlajkou, pápežským erbom a ako inak, nápisom Francesco. Ako sa ďalej na gazzetta.it uvádza, Peter chce pri tejto príležitosti požiadať pápeža aby práve on pokrstil jeho synčeka Marlona.

 

foto: travelportal.cz

Komentárov: 0

Ak chcete vložiť komentár, je potrebné sa najskôr Prihlásiť.