Krátke správy

• Slovenskí hokejisti prvý zápas nezvládli

Slovensko v úvodnom zápase Nemeckého pohára podľahlo reprezentácii Švajčiarska 2:3 (1:0, 0:2, 1:1).

• Tipsport prichádza s novou verziou aplikácie

Dňa 10.10.2018 v čase od 01:00 hod. do 02:45 hod, bude internetové tipovanie na Tipsporte z dôvodu nasadenia novej verzie aplikácie mimo prevádzky.

• Fernando Gaviria odchádza z Quick-Stepu

Dnes sa udjalo zaujímavé prekvapenie v cyklistickom svete. Fernando Gaviria mal so súčasným zamestnávateľom zmluvu aj na budúcu sezónu, no prestupuje do SAE Team Emirates. Dôvodom sú vraj financie, nakoľko belgický tím nemá na budúcu sezónu zatiaľ hlavného sponzora.

• Senzačné vypadnutie Barcelony

Obrovské prekvapenie sa zrodilo v Rím. Ten prehral v prvom zápase na pôde FC Barcelony 4:1, no doma zvíťazil gólmi Džeka, De Rossiho a Manolasa 3:0, čím sa spoločne s Liverpoolom dostali do SF Ligy Majstrov.

• Liverpool vyradil ManCity

Ako iste viete, Liverpool FC doma porazil Manchester City nečakane vysoko 3:0. Hráči z modrej časti Manchestru však doma nastúpili oveľa koncentrovanejšie a lepšie a hneď z úvodu streilili gól na 1:0. Po Jesusovom góle tlačili aj ďalej, no nastrelili iba ždrď a jeden regulérny gól im rozhodca neuznal pre údajný ofsajd. V druhom polčase Liverpool hru vyrovnal a zaslúžene vyrovnal vďaka Salahovi. Celé to dokonal Firmino, ktorý v 77. minúte upravil na konečných 2:1 pre Liverpool. The Reds tak postúpili do SF Ligy Majstrov.

• Nasťa získala ďalší malý glóbus!

V dnešných stíhacích pretekoch na 10 km štartovala Nasťa z 12. miesta a vďaka kvalitnému behu a rýchlej a presnej prvej streľbe sa dostala dmedzi najlepšie. Na druhej "ležke" však netrafila 1 terč, a na dvoch "stojkách" neskolila spolu 3 terče. To ju stálo lepšie umiestnenie, no aj 6. miesto jej stačilo na zisk malého glóbusu za konečné prvenstvo vo svetovom pohári v disciplíne stíhacie preteky. Výborne dnes zajazdila aj P. Fialková, ktorá obsadila 13. miesto. Poradie v dnešných pretekoch: 1. Makarainenová, 2. Bescondová, 3. Dahlmeierová, 6. Kuzminová, 13. P. Fialková. Ivona Fialková dnes pre chorobu nenastúpila. Konečné poradie svetového rebríčka v stíhacích pretekoch za sezónu 2017/2018: 1. Kuzminová - 301, 2. Makarainenová - 280, 3. Dahlmeierová - 271, 44. P. Fialková - 49. Zajtra sa ide posledný pretek sezóny (o 16:00), ktorým budú preteky s hromadným štartom na 12.5 km. V celkovom poradí svetového pohára sa dnes na čelo dostala Makarainenová, ktorá má 799 bodov. Nasťa Kuzminová je druhá so 794 bodmi, Domrachevová tretia so 744 bodmi. Zajtra sa teda medzi Nasťou a Makarainenovou rozhodne o víťazke celkového poradia svetového pohára, teda o držiteľke veľkého glóbusu. Dodáme, že pri bodovaní je za 1. miesto 60 bodov, za druhé 54, tretie 48 a za štvrté 43. Nasti by teda malo stačiť skončiť pred Makarainenovou a zároveň byť na stupni víťaziek. V takom prípade získa veľký glóbus ona. Samozrejme, možno jej na to bude stačiť napr. aj 10. miesto, no to by jej fínska súperka musela zbabrať preteky.

• Slovenský futbalový majster odštartuje Ligu Majstrov už v 1. predkole

Po tom, ako sa našim celkom na medzinárodnej scéne nedarí sme klesli v rebríčku národných asociácií až na 31. miesto. To znamená, že slovenský majster začne už v 1. predkole LM. To sa začína 10.7.2018. V tomto ročníku vypadol náš Majster MŠK Žilina v 2. predkole keď nestačil na FC Kodaň.

• Zázrak bol blízko: Rusko - Nemecko 4:3 po predĺžení

Nemcom chýbala iba minúta. Viedli na začiatku 60. minúty 3:2 a hrali presilovku. No Rusi sa ohromnou vôľou a nasadením dokázali dostať do tretiny Nemecka, odvolali brankára a najlepší hráč stretnutia Gusev vyrovnal. V predĺžení hralo Rusko presilovku a práve Gusev nahral na rozhodujúci gól vychádzajúcej hviezde Kaprizovovi. Rusko tak vyhralo 4:3 po predĺžení a počas záverečného ceremoniálu si napriek neutrálnej hudbe zaspievali spoločne s divákmi ruskú hymnu. Slovensko môže tešiť fakt, že ostalo jediný tím, ktorí Rusov na ZOH 2018 porazil.

• Kanada - Česko 6:4

V divokej prestrelke sa nakoniec tešili Kanaďania, ktorí súperovi odskočili o 2 góly už v 1. tretine. Česko predviedlo dobrý výkon, súpera tlačili, vyslali viac striel, no Kanada bola efektívnejšia a zo ZOH 2018 si odnáša bronzové medaile.