Aké sú najdôležitejšie veci pri tipovaní?

Viete pomenovať najdôležitejšie veci pri tipovaní? Stávkové kancelárie majú vďaka matematike (kurzom) miernu výhodu nad stávkujúcim. Tú však vďaka kvalitným informáciám môžete zminimalizovať, resp. úplne vymazať!

Veľa ľudí hovorí, že nie je moc dobré tipovať na svoj obľúbený klub, nakoľko je stávkujúci ovplyvnený emóciami. S tým sa dá súhlasiť aj nemusí. No oveľa dôležitejším faktorom sú informácie o zápase, ktorý ideme tipovať.

Najdôležitejšie veci pri tipovaní matematika
Najdôležitejšie veci pri tipovaní – informácie, disciplína, matematika

Pre príklad si zoberme vymyslený zápas Bacúch – Vinodol. Kurzy na 1-X-2 sú 2.5-3.0-2.8. Už z toho je vidieť, že stávkové kancelárie majú istú výhodu a to z jednoduchého dôvodu. Ak by ste vsadili po €1 na jednotku, remízu aj dvojku, tak dokopy vsadíte za €3. No iba v jednom prípade sa Vám vráti aspoň vklad (pri remíze s kurzom 3.0) a v dvoch prípadoch prídete po pár centoch (€0.5, resp. €0.2). Je jasné, že takto nemôžete vyhrať nikdy. Samozrejme, nikdy by ste takto ani nepodali, no ako príklad je to vhodné….

No keď použijete čo najviac dostupných informácií, tak zistíte, že napríklad na „1-ku“ sa oplatí podať, lebo:

– dočítali ste sa, že Vinodol má zraneného brankára, kapitán a stredný záložník v jednej osobe ide v deň zápasu na svadbu bratovi a najlepší strelec tímu je „vykartičkovaný“. Kostra mužstva tak nie je pokope,
– sú 3 kolá dokonca a Vinodolu už o nič nejde, nakoľko je v strede tabuľky,
– Bacúch je 1 bod od postupu a keď chce na postup reálne pomýšľať, musí vyhrať,
– hráči Vinodolu hrajú o 2 dni po tomto zápase dôležitý duel v Lige Majstrov, a tak budú pravdepodobne šetriť hráčov,
– hráči Vinodolu majú deň pred zápasom na programe rozlúčku zo slobodou brata ich kapitána, a tak je pravdepodobné, že na zápas nastúpia v dosť zlom stave.

Je zrejmé, že niektoré z vecí sú v tomto príklade pritiahnuté za vlasy (Vinodol nebude hrať Ligu Majstrov a zas niekto zo špičkového tímu napríklad Ajaxu nebude deň pred zápasom flámovať), no je z toho vidieť, že informácie sú veľmi potrebné. Ak by ale toto v príklade bola všetko pravda, tak sa samozrejme treba zamerať na výsledok „1“. A prípadne ho poistiť s „1X“. Napríklad za €1 podať čistú jednotku (eventuálna výhra €2.5) a za €2 podať 1X (keby motyka vystrelila a bola remíza), na čo je kurz 1.3. Tým pádom by tu bola eventuálna výhra €2.6. Spolu by ste podali za €3, no pravdepodobnosť, že bude dvojka je minimálna. S najväčšou pravdepodobnosťou by ste vyhrali €2.5 + €2.6, teda €5.1 (zisk €2.1). V prípade ak by tá motyka vystrelila a Vinodol chytil v Bacúchu remízu, stratili by ste len €0.4 (podané za €3, výhra €2.6 za 1X).

Alebo ešte jednoduchšie, na základe Vami získaných informácií by ste podali za €3 na 1 a výhra by vďaka kurzu 2.5 bola €7.5, teda zisk by bol €4.5.

Dôležité sú informácie!

Budeme sa Vám na našich stránkach snažiť prinášať informácie z najlepších líg, ktoré budete môcť zužitkovať pri tipovaní (ako zranených hráčov mužstiev a podobne).

Okrem už uvedených faktorov, teda že treba byť informovaný a držať sa matematiky, záleží aj na disciplíne! A to hneď z niekoľkých faktorov. V prvom rade stávkujte iba za toľko, koľko si pri prípadnej smole môžete dovoliť prehrať. Lebo inak nebudete mať za čo pozvať priateľku na večeru/drink/výlet a možno ani kávu.

Veľmi potrebné je aj to, že ak sa Vám nedarí, netreba to siliť. To znamená, že ak Vám nevyjde pár tiketov po sebe, tak netlačte na pílu a nesnažte sa za každú cenu podať ďalší tiket s odôvodnením že „však raz to už vyjde“. V takomto prípade totiž ľudia podajú aj na také zápasy, resp. ligy, v ktorých sa nevyznajú. Bol by napríklad štvrtok, žiadny futbal v čom ste doma by sa nehral, ani tenis, ani hokej, nič, nič, nič. Iba Americký futbal, o ktorom možno nemáte ani páru, nemáte informácie, no napriek tomu podáte, lebo veď New England Patriots sú na tom dobre v tabuľke. Alebo ešte lepšie „podám na Buffalo Bills, ten názov sa mi páči.“

Disciplína je dôležitá!

Pri tipovaní radšej používajte rozum a iné stratégie stávkovania, ktoré nájdete v našej záložke Rady a návody.

Získaj registráciou €50 stávku bez rizika a €5,000 vstupný bonus SYNOTtipu na na tipovanie online!