Výhodný kurz: Ako ho nájdeme?

V minulom článku sme vám opísali Valuebetting. Ide v ňom o to, že musíte nájsť výhodný kurz, ktorý bookmakeri nadhodnotili. Dnes vám poradíme ako na to.

Je síce pravdou, že hľadať chybu bookmakera je niečo podobné ako hľadať ihlu v kope sena, ale dá sa to. Sú 3 možnosti ako môžete nájsť v kurze tzv. value = hodnota.

Výhodný kurz stávkovanie
Ako hľadať výhodný kurz?

1. Viac informácii ako bookmaker:

Prvým, tým najjednoduchším a zároveň najefektívnejším je ten, že máte viacej informácií (zranenie brankára, chrípková viróza v tíme, a pod.) o danom zápase ako bookmaker. Toto asi len ťažko budete mať v zápase z Premier League, alebo La Ligy, nakoľko potrebné informácie sa dozviete len z médií, čiže najskôr v rovnakom čase ako bookmakeri. Možno však budete predsalen rýchlejší a včas zareagujete.

Krok pred stávkovou kanceláriou môžete byť ale napríklad vtedy, keď sa nejakú informáciu dozviete od svojho známeho, z fóra na nejakej menej navštevovanej stránke venovanej tipovaniu a podobne.

Príklad:

Môže sa stať toto: O 17:00 sa bude hrať hokejový zápas našej Extraligy. Žijete v meste ktoré v nej má svoj tím. O 11:00 chodíte s kamošom (Ferom) na obed, idete aj v tento deň. Fero pozná pár hráčov z tímu. Na obede mi ako jedu z prvých vecí povie, že volal jednému z nich ohľadom víkendového výletu. Hráč mu však povedal, že nikam po zápase nejde a asi hrať zápas ani nebude, lebo neprišiel ani na ranné rozkorčulovanie.

Vraj má asi chrípku, ide doktorovi. A počul tiež, že tak spravilo dnes veľa hráčov. Samozrejme, toto je extrémny príklad, teda extrémne pre vás výhodný a stane sa len pár vyvoleným jedincom. Ale povedzme, že sa vám stal. Hneď sa pozrite cez mobil na kurzy. Na favorizovaný domáci tím poznačený rannou virózou je kurz 1.4 a na hostí 4.85. Je viac ako zrejmé, že do stávkovej sa táto informácia ešte nedoniesla. Domáci favoriti budú hrať s béčkom a juniormi a kurzy by tak mali byť minimálne 3.55 na domácich a na hostí 1.65. Toto treba využiť a okamžite dať 2-ku za kurz 4.85, nakoľko reálny kurz na dvojku by mal byť 1.65.

Ako sme písali vyššie, toto je doslova extrém a také čosi sa vám pravdepodobne nestane. Ale niečo podobné v menšom rozsahu (menšími informáciami, menšími rozdielmi v kurzoch) sa vám stať môže a treba to využiť.

2. Analyzovať lepšie ako bookmaker:

Druhý spôsob je náročnejší na sledovanie a analyzovanie zápasu. Treba si však uvedomiť, že ani bookmaker nie je boh, a tak aj on nemusí najsprávnejšie odhadnúť každý jeden zápas ktorý „dozoruje“. Teda aj vy môžete na základe všetkých dostupných informácií lepšie zanalyzovať zápas a nájsť tak výhodný kurz. Videli ste zápasy na vlastné oči a viete, že domáci nie sú taký zlý tím, ako si myslí bookmaker. To znamená, že vy viete, že kurz na domácich by mal byť reálne 1.8, ale bookmaker ho nastavil na 2.4. Opäť je to teda value a vsaďte na jednotku.

3. Využitie Poissonovej metódy stávkovania:

Tretí spôsob ako nájsť výhodný kurz je založený vyložene na matematike. Svojho času sme vám priniesli článok o Poissonovej metóde stávkovania, ktorá pracuje len s číslami pri určovaní presného výsledku. Vy si na základe výpočtu podľa Poissona zistíte, že napríklad (prehnaný príklad, aby bol ľahšie pochopený princíp) výsledok 1:0 je až na 50% pravdepodobný. V stávkovej kancelárii je však na neho kurz 4.0. No nevsaďte si to…. Veď keď sa taký zápas odohrá 4x, vy vždy vsadíte po €10, tak vyhráte 2x po €40, čiže spolu €80 za celkový vklad €40.

Získaj €15 zadarmo len za registráciu a €4,000 vstupný bonus Tipsportu na stávkovanie online!