Stávkovanie bez rizika, alebo Arbitrážne stávkovanie.

Arbitrážne stávkovanie je takzvaný Surebet. Stávkovanie bez rizika má obrovské výhody. No je to typ stávkovania, na ktorý musíte venovať tipovaniu dostatočný čas a mať rozložený svoj bankroll vo viacerých stávkových kanceláriách.

Prečo potrebujete veľa času? Musíte prechádzať pomaly zápas od zápasu a aj tak sa vám možno nepodarí ani za 3 dni nájsť vhodný zápas. Preto odporúčame, aby ste sa Surbettingu síce venovali, no nezabrali ním všetok čas, ktorý máte určený na stávkovanie.

Stávkovanie bez rizika Arbitrážne stávkovanie
Stávkovanie bez rizika

Čo teda je Surebet, resp. arbitrážne stávkovanie? Je to stávkovanie s takmer nulovým rizikom. Je vám totiž jedno ako zápas dopadne.

Tak či tak budete v pluse!

Ako to teda funguje stávkovanie bez rizika? Stačí vám na to jednoduchý vzorec. Na prvý pohľad sa vám bude zdať tento druh stávkovania možno moc matematický, ale ide o naozaj jednoduchý vzorec. V tomto vzorci musí vyjsť tzv. koeficient menší ako 1. Čím je menší ako 1, tým viac vyhráte. Uvedieme si to na jednoduchom príklade:

Rozhodnete sa, že sa budete venovať arbitrážnemu stávkovaniu. Mnohí odporúčajú, aby sa tipujúci venujúci sa tomuto druhu stávkovania zamerali len na zápasy (športy), ktoré môžu mať len 2 rôzne výsledky, napríklad tenis. Ale kľudne sa to dá aplikovať aj na futbale, či hokeji, kde môžu byť 3 rôzne výsledky (1X2). My si zoberieme tento príklad. Hrá sa napríklad hokejový zápas Brno – Sparta. Kurzy (1 X 2) v jednotlivých stávkových kanceláriách sú:

Fortuna: 1.9 – 5.2 – 1.9
Tipsport: 1.7 – 4.7 – 3.4
BetX: 2.6 – 4.1 – 2.2

Vsadíte teda na BetX 1, vo Fortune X a v Tipsporte 2. Kurzy sú teda 2.6, 5.2, 3.4. Zdá sa to výhodné, ale ako na to? Najskôr si vypočítajte spomínaný koeficient: 1/2.6 + 1/5.2 + 1/3.4 =
0.38+0.19+0.29 = 0.86. To je menej ako 1! A presne to pri arbitráži potrebujeme (výsledok vzorca musí byť menší ako 1). Bravó, oplatí sa dať, je to arbitráž!

Teraz len použijete Surbet kalkulátor (ktorých je na internete kopec, alebo si ho sami vytvoríte). Keďže chceme byť pohodlní, použijeme online Surbet kalkulátor, napríklad tento. Do neho len zadáme kurzy na 1, X, 2 a celkovú výšku stávky ktorú chceme dať. Rozhodli sme sa, že vsadíme dokopy €10.

Kalkulátor nám vypočítal že vsadíme:

BetX 1 za €4.42
Fortuna X za €2.21
Tipsport 2 za €3.38

Sure Win (čistá výhra z arbitrážneho stávkovania) bude €1.48. Za vsadených €10.01 vyhráme €11.49 a budeme teda v pluse €1.48! Pre kontrolu:
BetX 1 za €4.42×2.6 je €11.49
Fortuna X za €2.21×5.2 je €11.49
Tipsport 2 za €3.38×3.4 je €11.49

Kľudne môžete rozložiť takto €500 a vaša čistá výhra by tak bola €74. Bez rizika….

Samozrejme, výška stávok sa dá upraviť (na to si doma vytvoríte jednoducho kalkulačku v exceli) tak, aby ste boli napríklad pri výhre domácich a remíze na nule a pri výhre hostí v o to väčšom zisku. Ale to robte iba pre prípad, kedy výhradne veríte hosťom a viacmenej si to chcete iba „poistiť“, keby náhodou „zabrčali“, aby ste neprerobili.

Úskalia Surebettingu!

Áno, Surebetting má aj isté riziká, resp. špecifiká. A tie sú:
1. Musíte mať peniaze vo viacerých stávkových kanceláriách. Minimálne v troch. Ale čo keď v práve tej štvrtej sa dá urobiť arbitráž pri tenise s piatou stávkovou? Ale proste v minimálne troch mať peniaze musíte (prípadne v dvoch keď sa chcete zamerať napríklad iba na tenis).
2. Pokiaľ vsadíte v jednej stávkovej kancelárii, tak v druhej, resp. tretej môžu (keďže sa snažia na to dávať pozor) počas tej doby zmeniť kurz….
3. Môžete dostať limit na stávku na jeden tiket. Keď totiž stáv. kancelárie budú mať vysoké podozrenie, že využívate arbitrážne stávky, tak vám ich budú chcieť takto obmedziť (znemožniť).
4. Poznajte presné pravidlá vyhodnocovania tiketov v jednotlivých stávkových kanceláriách.
5. Chyba v kurze. Stávková kancelária môže dodatočne stornovať tiket (keď zistia že ich kurz je nereálne vysoký napríklad), keď sa ich bookmaker „sekne“. Majú to v pravidlách.

Získaj €15 zadarmo len za registráciu a €4,000 vstupný bonus Tipsportu na stávkovanie online!