Ázijský Handicap: Tipy na stávkovanie

Tipujúci občas radi používajú handicapové stávky. Ázijský Handicap má svoje špecifiká, ako napríklad to, že ich existuje niekoľko druhov. Dnes Vám ich priblížime, aby ste rozšírili svoje obzory pri tipovaní online.

Ázijský Handicap vysvetlenie
Ázijský Handicap

Pri Ázijskom Handicape (ďalej len AH) má jeden z tímov (hráčov) náskok už pred samotným začatím zápasu. V drvivej väčšine sa náskok prideľuje papierovo slabšiemu súperovi. Ak vsadíte na favorita, tak favorit musí prekonať práve tento handicap. Handicap, pri ktorom musí tím vymazať stratu sa označuje ako mínus (-) a handicap na tím, ktorý začína s virtuálnym náskokom sa označuje plusom (+).

AH je špecifický aj v tom, že môže byť aj tzv. Dvojitý Ázijský Handicap. Najskôr si však vysvetlíme ten jednoduchý AH. Najlepšie sa to vysvetľuje na príklade, nakoľko za istých okolností sa Vám môže vrátiť vklad.

Ázijský Handicap

AnglickoHandicapMalta
Vyhráte ak Anglicko vyhrá. Prehráte ak Anglicko remizuje, alebo prehrá.-0.5+0.5Vyhráte ak Malta vyhrá alebo remizuje. Prehráte ak vyhrá Anglicko.
Vyhráte ak Anglicko vyhrá min. o 2 góly. Ak vyhrá iba o gól, vráti sa Vám vklad. Prehráte ak Malta remizuje, alebo vyhrá.-1+1Vyhráte ak Malta remizuje, alebo vyhrá. Ak Malta prehrá o gól, vráti sa Vám vklad. Prehráte, ak Anglicko vyhrá o 2 a viac gólov.
Vyhráte ak Anglicko vyhrá min. o 2 góly. Prehráte ak Malta prehrá max. o gól-1.51.5Vyhráte ak Malta prehrá max. o gól. Prehráte ak Anglicko vyhrá min. o 2 góly.

Dvojitý Ázijský Handicap

Pri dvojitom AH je stávka rozdelená na dve rovnaké samostatné čiastky. Tento typ stávky sa uvádza napríklad takto -0.5 a 0 (-0.25), alebo -2.0 a -1.5 (-1.75). Najlepšie sa to dokumentuje opäť na príklade:

 Handicap 
Anglicko-1.5 a -1 (-1.25)kurz 1.5
Malta+1 a +1.5 (+1.25)kurz 2.2
Tabuľka

Ak vsadíte napríklad za €10 na Anglicko, stávka sa Vám rozloží na dve a to tak, že €5 pôjde na handicap -1.5 a €5 na -1. Obe stávky budú s kurzom 1.5. Ak Anglicko vyhrá o 2 a viac gólov, obe stávky sú víťazné. Ak Anglicko vyhrá o gól, stávka -1 sa Vám počíta ako remíza a polovičku vkladu dostanete späť. Stávka -1.5 je nevýherná. Ak Anglicko remizuje alebo prehrá, prehrávate obe stávky. Ďalšie tipy na stávkovanie nájdete v našej sekcii Rady a Návody.

Získaj €15 zadarmo len za registráciu a €4,000 vstupný bonus Tipsportu na stávkovanie online!