Bankroll management pri tipovaní (1. časť)

Veľmi dôležitým aspektom každého stávkujúceho je, aby dodržiaval pravidlá ako narábať s peniazmi, tzv. Bankroll management (Money management). Iba tipujúci, ktorý dodržuje tieto pravidlá, môže byť z dlhodobého hľadiska v pluse. Najdôležitejšie veci sa dočítate v tejto dvojdielnej sérii….

Ten, kto chce brať tipovanie naozaj vážne, musí dodržiavať základné pravidlá tipujúceho. O výbere stávkovej kancelárii, ako tipovať cez internet, ale aj aká dôležitá je pri tipovaní matematika sme vám napísali v predchádzajúcich článkoch. K tomu všetkému však patrí aj Bankroll management. Bez neho to proste nejde, aj keď sa to môže začínajúcemu tipérovi zdať zanedbateľný aspekt stávkovania.

Bankroll management pri tipovaní
Bankroll management pri tipovaní (1. časť)

Oddeľte peniaze na stávkovanie od peňazí na život

Pri Bankroll managemente treba začať tým, že si určíte s koľkými peniazmi chcete vašu tipérsku kariéru začať. Najlepšie spravíte, keď si tieto peniaze hneď aj oddelíte od vášho súkromného účtu a vložíte si ich na iný účet, najlepšie na hráčsky účet v niektorej z online stávkových kancelárií.

A aj keď sa vám nebude dariť, nikdy potom nenavyšujte svoj hráčsky účet pomocou toho klasického účtu, vďaka ktorému vediete život. Teda ten z ktorého platíte nájom, mobil, internet, hypotéku, potraviny a podobne. Zoberte to proste tak, že si určíte napr. €100 ktoré prevediete na hráčsky účet a s nimi začnete „podnikať“. Áno, stávkovanie je ako podnikanie. A nik z podnikateľov nedotuje zo súkromného účtu svoju firmu.

Výška stávok

Ďalším dôležitým faktorom je, aby ste zbytočne nenavyšovali výšku svojich stávok aj keď sa vám nebude aktuálne dariť. Výška stávok je maximálne 5% z vášho bankrollu, no odporúča sa vsádzať 2-3% z bankrollu. A je jedno, či si myslíte o nejakom zápase že je „tutovka“. Ako iste viete, aj množstvo tutoviek nevyjde a ak by ste na ňu vsadili celý svoj bankroll môžete trpko zaplakať. Tu je dôležitý hlavne systém stávkovania ktorým sa uberáte. Ak tipujete na 1 tiket 1 až max. 3 zápasy, môžete si nastaviť vsadené percento (aj keď je to riskantná cesta) na 5% (teda ak nedávate na outsiderov ktorí majú kurzy napr. 10.5), ak vsádzate na tiket viac zápasov, nevkladajte na jeden tiket viac ako 3% bankrollu.

Nenavyšujte stávky

Veľkou chybou stávkujúcich býva aj to, že ak sa im nepodarí 9-10 krát vyhrať, resp. vytvoriť výherný tiket, tak svoju stávku navýšia z povedzme 3% z bankrollu na 10%. Obrovská chyba! Nie, nepodliehajte panike! Ak dodržujete okrem Bankroll managementu aj ďalšie (už vyššie spomínané dôležité veci), vyznáte sa v športe (súťaži) ktorý tipujete, tak sa situácia obráti a vy pravdepodobne začnete vyhrávať. No možno máte len zlé obdobie (stáva sa, preto je dôležitý Bankroll management), a ak by ste počas neho zbytočne navyšovali stávky, môžete veľmi rýchlo prísť o peniaze!

Získaj registráciou €50 stávku bez rizika a €5,000 vstupný bonus SYNOTtipu na tipovanie online!