Denník stávkara – dôležitá pomôcka pre tipujúceho

Mnohí stávkari si myslia, že takáto pomôcka je zbytočná. No nie je. Vďaka denníku viete analyzovať svoje tipovanie, čo bude mať za následok zvýšenie príjmov! Založte si denník stávkara ešte dnes a uvidíte pozitívne zmeny.

Denník stávkara zošit pero
Denník stávkara

Denník stávkara

Do tohto denníku by ste si mali zapisovať všetky stávky ktoré spravíte. Časom určite oceníte, že ste si ho zaviedli. Môžete si všetky informácie zapisovať do normálneho denníku, ale odporúčame skôr excelovskú tabuľku, vďaka ktorej potom jednoduchým spôsobom môžete isté veci porovnávať a nemusíte sa prehrabávať v hŕbach papiera, resp. listovať v papierovom denníku.

Po určitom období zistíte, že denník vám pomáha viac ako ste si vedeli pred jeho založením pripustiť. Informácie ktoré si do neho budete zapisovať vám totiž pomôžu v analyzovaní vašich stávkarskych schopností, dokážete podľa nich určiť čo je pre vás výhodné vsádzať, koľko zápasov dávať na tiket, aké kurzy vám najviac vynášajú (áno, niekto vie analyzovať ťažké zápasy s vyrovnanými kurzami, inému zas idú lepšie „tutovky“), atď., atď.

Čo by mal obsahovať denník stávkara?

Dátum – Kedy ste stávku podali.
Šport – Na aký druh športu ste podali (tenis, futbal, hokej, atď…).
Liga – Liga v ktorej sa hrá ten zápas.
Zápas – Konkrétny zápas na ktorý ste podali a čo ste podali.
Tip – Presný tip na tento zápas, teda buď 1, 1X, X, X2, 2, presný výsledok a iné.
Kurz – Presný kurz na tip na ktorý ste podali.
Číslo tiketu – Zadajte si vlastné označenia tiketu. Pri ďalších dvoch bodoch zistíte prečo. Čísla tiketu kvôli lepšiemu vyhľadávaniu v budúcnosti odporúčame značiť napr.: DDDD1, DDDD2, DDDD3.
Počet zápasov na tikete – Koľko zápasov ste podali na tiket s týmto zápasom (ak ich v budúcnosti budete chcieť vyhľadať, vyhľadáte ich podľa čísla tiketu).

Presný kurz na tikete – Celkový kurz na tikete kde bol tento zápas (platí to čo v predchádzajúcom bode).
Veľkosť stávky – Presný počet finančných prostriedkov, ktoré ste na tento zápas/tiket vložili.
Presný výsledok – Zapíšete presný výsledok
Výhra/prehra – Presná finančná výhra/prehra z tohto zápasu/tiketu.
Zisk/Strata – Presná čistá výhra/strata z tohto zápasu/tiketu.
Kritéria – Táto kolónka bude najväčšia. Do nej si napíšte v bodoch, prečo ste tento konkrétny zápas podali, napr.: domáci mali formu lebo 6 zápasov po sebe vyhrali, súper mal zraneného najlepšieho strelca, domáci potrebovali 2 kolá pred koncom body aby sa dostali do Ligy Majstrov. Tu dodáme, že kritéria v tejto poznámke si zoraďte podľa toho, akú im prikladáte dôležitosť.

Poznámka: Keď to budete robiť v exceli, tak si: presný výsledok, výhra/prehra a zisk/strata označte zelenou, resp. červenou farbou, podľa toho, aby ste pri analýze hneď vedeli tú najdôležitejšiu informáciu.

Analýza denníka stávkara

Po napr. 2-3 týždňoch (keď stávkujete prakticky denne) si pozrite denník a začnite analyzovať. Zistíte z neho totiž množstvo zaujímavých informácií. Potom to robte v pravidelných intervaloch, napríklad raz za týždeň, raz za 2 týždne, alebo raz za mesiac. Každý deň to nemá zmysel, zo dňa na deň sa nič nového nedozviete. My odporúčame raz za 2 týždne.

Podotýkame aby ste si na to vyhradili dostatok času. Nemá zmysel ho prebehnúť za 5 minút, len aby sa nepovedalo. To ste si denník nemuseli písať, keď tomu budete venovať len „sekundu“. A pritom denne vám zaberie písanie denníku pár minút (možno len minútku), analýza denníku raz za dva týždne možno hodinku a to všetko vám môže zvýšiť zisky.

V krátkosti by sa dalo povedať, že denník vám povie čo vám zarába peniaze a čo prerába. No ak by sme to mali rozobrať na drobnejšie, tak z denníka zistíte naozaj množstvo vecí, ktoré následne môžete zmeniť.

Denník stávkara vám totiž prezradí:

– zistíte, ktoré športy vám prinášajú zisk, ktoré stratu,
– zistíte dokonca aj to, ktorá konkrétna liga vám vynáša a ktorá vám pridáva vrásky na čele,
– to isté platí aj o individuálnych športoch (tenis, cyklistika, atď.),
– budete presne vedieť, aké kurzy vám vynášajú a aké nie (to je presne o tom, že niekto vie tipovať zápasy favorita s outsiderom, niekto vyrovnané zápasy, niekto prekvapenia),
– ukáže sa, pri koľkých zápasoch na jednom tikete už nevyhrávate, resp. koľko zápasov je pre vás najvhodnejšie dávať na tiket. To isté platí aj o výslednom kurze na tikete. Či sa náhodou nesnažíte nahnať vysoký kurz za každú cenu

Medzi ďalšie dôležité zistenia patria:

– koľko ste za dané obdobie v zisku/v strate. Toto si pozrite ako prvé. Na základe toho začnite analyzovať čo vám vychádza a čo nie a prečo?,
– to prečo? zistíte okrem typológie stávok aj vďaka poznámkam (kritériám) ktoré ste si ku každému zápasu napísali. V poznámkach uvidíte napríklad: Keď ste si do nich napísali že Boston 3-krát neremizoval, tak teraz musí – nemusel, opäť neremizoval. Napísali ste si do nich že Cibulková 2 zápasy po sebe nevyhrala tak teraz musí – nemusela, prehrala. Budete vedieť, že toto kritérium vám proste neprináša úspechy.

Z denníka stávkara teda budeme vidieť, ktoré športy nám idú. Zistíte, že tenis a hokej vám nejdu. Máte v nich úspešnosť 35%, resp. 29% iba. Ale uvidíte, že napríklad futbal vám ide. Uvidíme v ňom aj to, že Premier League vám ide na 81%, Bundesliga na 78%, ale La Liga len na 57%. Zameriate sa teda iba na futbal a konkrétne Premier League a Bundesligu.

Ďalej v ňom vyčítame že pokiaľ ste dali na tiket iba do dvoch zápasov, boli ste na 85% úspešní. S tromi zápasmi ste boli úspešní už iba na 50%, so štyrmi na 17% a s piatimi iba na 5% (viem, až také odchýlky tam nebudú, ale ako príklad poslúžia dobre). Stávkujte teda iba s 2 zápasmi na tikete. Samozrejme nie ak ste stávkovali s kurzami 1.01 :).

Pri analýze zistíte množstvo ďalších vecí. Napríklad z tých kritérií sa dozviete naozaj veľa. Denník stávkara si založte, nebuďte leniví. Uvidíte, že časom si ho budete veľmi pochvaľovať.

Získaj €15 zadarmo len za registráciu a €4,000 vstupný bonus Tipsportu na stávkovanie online!