NHL: Kedy sa vráti do kolotoča zápasov zámorská liga?

Aktuálna sezóna kanadsko-americkej NHL bola pozastavená 12. marca kvôli obavám zo šírenia koronavírusu a všetky haly boli zatvorené

Aktuálna sezóna kanadsko-americkej NHL bola pozastavená 12. marca kvôli obavám zo šírenia koronavírusu a všetky haly boli zatvorené. Po mesiacoch bez hokeja sa objavujú nové správy o dokončení súťaže.

Connor McDavid hockey
Connor McDavid – Edmonton Oilers

Vo štvrtok (8.6.2020) oznámila zámorská hokejová liga, že tímy majú dovolené opäť otvoriť tréningové strediská vo svojich mestách, aby mohli hráči na dobrovoľnej báze začať s individuálnymi tréningovými aktivitami na ľade aj mimo neho.

Tréningy budú limitované na maximálne šesť hráčov a obmedzený počet zamestnancov. Všetky tímy sa musia riadiť protokolom Fázy 2, ktorý bol vydaný Združením Hráčov NHL a NHL 25. mája. Účelom 21-stranového dokumentu je poskytnúť hráčom bezpečné a kontrolované prostredie, aby mohli pokračovať v trénovaní.

Fáza 3, ktorá by bola otvorením tréningových kempov, sa nezačne skôr ako 10. júla.

Dátum pre Fázu 4, ktorá by bola začiatkom kvalifikačného kola vedúceho k playoff, zatiaľ nebol stanovený. Las Vegas je považovaného za jedného z favoritov, ktoré by sa mohlo stať hlavným strediskom NHL, kde by pokračovalo v hre o Stanley Cup 24 tímov.

Las Vegas - T Mobile Arena outside
Las Vegas – T Mobile Arena

Komisár Gary Bettman očakáva nejaký druh tréningového kempu pre tímy, ktoré budú súťažiť po prvýkrát od prerušenia sezóny 12. marca. Cieľom je mať dve hlavné strediská, kde by sa súťaž dohrala: jedno pre Východnú a druhé pre Západnú konferenciu.

NHL po spustení odštartuje 16 tímov, ktoré budú súperiť v kvalifikačnom turnaji (najlepší z piatich zápasov) o miestenky v playoff v ôsmich sériách. Najlepšie štyri tímy z každej konferencie budú automaticky v playoff a odohrajú medzi sebou zápasy, aby sa určilo ich nasadenie do prvého kola.

NHL playoffs
NHL – navrhovaný postupový pavúk

Všetky ostatné série budú v klasickom formáte na sedem zápasov. V každom kole sa budú stretávať spolu najvyššie a najnižšie nasadené tímy. Spomínaný spôsob nasadzovania sa využíval ešte pred zmenou v roku 2013.

Získaj registráciou €50 stávku bez rizika a €5,000 vstupný bonus SYNOTtipu na tipovanie online!