Prvé kolo Premier League: Ako sa zmenili kurzy na favoritov?

V krátkosti sa pozrieme nato, čo nám povedalo prvé kolo Premier League, aby sa vám to druhé lepšie tipovalo. Na vývoj zareagovali už aj stávkové kancelárie a výrazne menili kurzy na celkového víťaza Premier League.

V tomto článku pred prvým kolom Premier League sme vás upozornili na niekoľko aspektov, ktoré môžu túto sezónu zamotať karty v boji o titul v Premier League. Jedným z nich sme poukázali na to, že tak Pep Guardiola, ako aj Jose Mourinho počas svojej úvodnej sezóny už spoznali dokonale svoje mužstvá, vštepili im svoju taktiku, cez leto doplnili káder a môžu tak teraz bojovať o titul.

Prvé kolo Premier League
Prvé kolo Premier League

Man City síce aj vďaka veľkej letnej zmeny kádra nepodal 100%-ntný výkon, no výrazne ani nesklamal (vyhral v Brightone 2:0). Man Utd podal naopak jeden zo svojich najlepších výkonov (ak nie najlepší) od odchodu sira Alexa Fergusona (vyhral doma s West Hamom 4:0). Z ašpirantov na titul predviedol veľmi kvalitný výkon aj Tottenham (vyhral v Newcastli 2:0), ktorý sa v lete oslabil.

Ďalej sme naznačovali, že prílišné ticho na prestupovom trhu môže niektorým tímom uškodiť. Tottenham (ako píšeme vyššie) to v 1. kole zvládol. No ako sa potvrdilo, Liverpool FC by mal ešte do konca prestupového obdobia posilniť defenzívu a skúsiť udržať Coutinha. Čo sa týka tej defenzívy, tak je vcelku deravá, čo sa nepotvrdilo len v lige na pôde Watfordu (3:3), ale aj v predkole Ligy Majstrov proti Hoffenheimu (síce výhra 2:1, ale Nemci si vytvorili množstvo šancí).

Veľké trápenie zažil aj Arsenal.

No ten napokon v posledných minútach otočil doma s Leicesterom z 2:3 na 4:3. Na ihrisku však boli určite lepším tímom, a tak vyhrali zaslúžene.

No a podľa nášho názoru oslabená Chelsea (Costa bol nahradený Moratom dajme tomu ešte ako tak, no Matič bol nahradený slabším Bakayokom, ktorý je naviac stále zranený, plus boli aj ďalšie oslabenia kádra) toho prvý polčas moc nepredviedla. Až príchode Moratu (prehrávali už 0:3 doma s Burnley) sa vzchopila a aj po dvoch vylúčeniach nakoniec útočila na remízu. Prehrala však 2:3. Morata jeden gól dal a na druhý nahral.

V tomto kole na seba narazí Tottenham s Chelsea.

Za hostí nemôžu okrem zraneného Bakayoka hrať ani vylúčení z prvého kola, čiže Cahil a Fabregas. Chelsea však ukázala minulú sezónu že vie dobre brániť. A určite sa pokúsi o dobrý výsledok. Tottenham mal celkovo najmenej inkasovaných gólov minulú sezónu, a tak sa dá očakávať pomerne opatrné londýnske derby, ktoré sa bude hrať na Wembley. Náš tip X (1:1), ale je to pomerne netipovateľný zápas, ktorý sa môže skončiť akokoľvek.

Man City narazí v 2. kole na Everton. Ten ukázal že vie hrať futbal už počas prvého kola, takže to domáci tím z modrej časti Manchestru nemusí mať ľahké. Každopádne je favoritom Man City, no za kurz iba 1.3 by sme to radšej nedávali. Aj keď náš tip je 1 (2:1).

Liverpool hostí Crystal Palace, ktoré svoju tragickú obranu ukázalo už v prvom kole, keď prehralo doma s nováčikom z Huddersfieldu 0:3. LFC má síce slabšiu obranu, no útok má pomerne kvalitný a preto očakávame jasné víťazstvo domácich (4:1).

Veľkým favoritom je aj Man Utd, ktorý hrá vo Swansea. No kurz okolo 1.4 na 2-ku sa nám zdá príliš malý. Každopádne si myslíme, že Manchester United zvíťazí pomerom 2:0.

Kurzy v stávkovej kancelárii Tipsport na 2. kolo Premier League:

Kurzy Tipsportu na 2. kolo Premier League
Kurzy Tipsportu na 2. kolo Premier League

Zaujímavosťou je, že stávkové kancelárie zareagovali na formu jednotlivých tímov dosť výrazne hneď po 1. kole. Napríklad na Chelsea bol kurz pred 1. kolom na celkového víťaza Premier League 2017/2018 4.5, teraz je až 8.0. Man City mal pred prvým kolom kurz 2.7 a má 2.3. Na Man Utd spadol kurz z 4.3 na 3.6 a razom je druhým najvážnejším kandidátom na titul. Naopak, na Liverpool bol kurz 11.0 a teraz je 15.0. Tottenham si udržal kurz 9.0 a na Arsenal je z 11.0 10.0.

Aktuálne kurzy na víťaza Premier League 2017/2018 v Tipsporte:

PLCVpo1k

Získaj €15 zadarmo len za registráciu a €4,000 vstupný bonus Tipsportu na stávkovanie online!