Rady na stávkovanie: Ako funguje kombinovaná stávka?

Pokiaľ ste začiatočník a hľadáte rady na stávkovanie, prišli ste na správne miesto. Pre mnohých možno banálna vec, no niektorí tipujúci nevedia ako to funguje a kedy je to vhodné použiť. Príkladom môže byť dvojica tipujúcich, ktorí tipujú už vyše roka, no a tento týždeň sa ma spýtali ako kombistávka funguje….

Rady na stávkovanie ako funguje kombinovaná stávka
Rady na stávkovanie – Kombinovaná stávka

Kombinovaná stávka je vhodná pre tipujúcich, ktorí nevsádzajú 2-3 zápasy s nižším kurzom a väčším vkladom po dôkladnej analýze, ale chcú dať viacej zápasov na tiket a stávkujú len podľa dohadov a tabuliek. Samozrejme, aj kvalitní stávkari dávajú tzv. rozpisové stávky, alebo kombinované stávky. Tí to zas využívajú hlavne keď je víkend a príliš veľa zápasov. Možno dôkladne zanalyzujú 12 zápasov a veria, že vyjdu, no zas sú realisti a tušia, že 1 – 2 proste nevyjdu (len ako zistiť ktoré?….). Tak ako z toho von? Presne na toto je ideálna kombinovaná stávka. Pre tú prvú skupinu (neskúsených stávkarov) najskôr zadefinujeme, ako kombinovaná stávka vlastne funguje.

Kombinovanú stávku môžeme nazvať aj skupinovou.

A presne podľa tohto slova už je zrejmé, že jednotlivé zápasy rozdelíme do skupín. Každá skupina je označená písmenom (napr. zápasy rozložíme do 4 skupín: A, B, C, D), pričom každá skupina funguje v podstate ako samostatná AKOvka (samostatný zápas). Teda ak máme v skupine A z tých 12 zápasov 3 (Slovan – Prešov 1, Barcelona – Betis 1, Juventus – Atalanta 1), tak ak nám ktorýkoľvek zápas v skupine nevyšiel (celá skupina je akoby samostatný zápas) celá skupina je nevyhrávajúca (aj kombinácie „podtiketov“ s inými skupinami, viď. vysvetlenie nižšie).

Príklad: Nájdeme si napr. tých 12 zápasov (alebo iný ľubovolný počet): Slovan – Prešov 1, Barcelona – Betis 1, Juventus – Atalanta 1, ManUtd – Crystal Palace 1, Sparta – Brno X, Bayern – Schalke 1, Real – Atletico X, CSKA – Lok. Moskva X, Huddeesfield – Tottenham 2, Dortmund – Mainz 1, Neapol – AS Rím 1, Monaco – PSG 2. Tie rozdelíme napr. do 4 skupín (opäť môžeme zvoliť ľubovolný počet skupín. Každá skupina je označená písmenom a v každej skupine sa vynásobia kurzy jednotlivých zápasov (tipov), čím sa určí výsledný kurz skupiny:

A: Slovan – Prešov 1 (kurz 1.15), Barcelona – Betis 1 (kurz 1.17), Juventus – Atalanta 1 (kurz 1.21). Výsledný kurz skupiny: 1.63
B: ManUtd – Crystal Palace 1 (kurz 1.17), Sparta – Brno X (kurz 3.8), Bayern – Schalke 1 ((kurz 1.35). Výsledný kurz skupiny: 6.00
C: Real – Atletico X (kurz 2.90), CSKA – Lok. Moskva X (kurz 2.95), Huddeesfield – Tottenham 2 (kurz 1.48). Výsledný kurz skupiny: 12.66
D: Dortmund – Mainz 1 (kurz 1.35), Neapol – AS Rím 1 (kurz 1.81), Monaco – PSG 2 (kurz 1.95). Výsledný kurz skupiny: 4.77

Samozrejme, najvhodnejšie je, ak majú skupiny podobné výsledné kurzy.

Ale niekomu to vyhovuje aj takto. My však odporúčame, aby mali skupiny podobné výsledné kurzy. Keď už máme skupiny, tak sa rozhodneme, či ideme vsádzať 2z4 (všetky možné dvojkombinácie 4 skupín), alebo 3z4 (všetky možné trojkombinácie zo 4 skupín). Tu si to určíte podľa toho, ako tipom veríte a aké sú výsledné výhry. Dajme tomu, že sme určili 2z4. Čiže sme podali na jeden tiket „podtikety“ AB, AC, AD, BC, BD, CD. Máme teda 6 „podtiketov“ a každý „podtiket“ sme vsadili za €1, čiže dokopy €6.

Keďže jedna skupina tvorí akoby jeden samostatný zápas, tak keď nám nevyjde ktorýkoľvek jeden zápas v skupine A, tak celá skupina je nevýherná a teda aj kombinácie skupiny A so skupinami B, C a D. Predpokladajme však, že skupina A vyšla. Aj skupina B. Skupina C nevyšla. Skupina D áno. Čiže nevyhrávajúce sú kombinácie kde figuruje skupina C. Vyhrávajúce teda sú AB, AD, BD. Vyhrávame teda na „podtiketoch“ AB (kde sa vynásobia kurzy 1.63×6.00 = 9.78), AD (1.63×4.77 = 7.78) a BD (6.00×4.77 = 28.62). Keďže každú kombináciu sme dali za €1, vyhrali sme: €9.78+€7.78+€28.62 = €46.18.

Keby sme všetkých 12 zápasov dali na jeden tiket za tých €6, tak nevyhráme nič. Načo by nám bol výsledný kurz tiketu 590.60 a teda eventuálna výhra €3,543.60? Pri kombistávke je vidieť, že keby nám ušli aj dve skupiny, aj tak vyhráme aspoň nejaké minimum.

Zaujímavosťou je to, že aj tu, ako pri klasickej rozpisovej stávke môžete dať aj tzv. „tutouky“. Tie majú písmeno „T“. Tie sa však kombinujú zo všetkými podtiketmi, čiže ak vám tento zápas („T“) nevyjde, môžte tiket zahodiť.

Kedy teda vsádzať kombinovanú stávku?

Presne preto, o čom sme hovorili. Ak chcete vsadiť viac udalostí, je malá pravdepodobnosť, že všetky vyjdu. Kombinované stávky znižujú riziko prehry (zároveň aj znižujú výhru, viď. náš príklad). Niekedy nám pomôže aj šťastie a všetky chybné tipy sa naakumulujú v jednej skupine. Veľkú smolu by sme mali, keby nám ušli v našom príklade len 3 zápasy a každý v inej skupine. Nevyhrali by sme nič.

Pokiaľ hľadáte ďalšie rady na stávkovanie, množstvo užitočných informácii získate v našej sekcii Rady a Návody.

Získaj registráciou €50 stávku bez rizika a €5,000 vstupný bonus SYNOTtipu na tipovanie online!