Rady na tipovanie online: Stávkovanie proti prúdu

V dnešnej edícii Rady na tipovanie online rozoberieme stávkovanie proti prúdu. Pri stávkovaní sa občas naskytne príležitosť vsadiť si proti favoritom, nakoľko stávkové kancelárie niekedy nadhodnotia kurzy na ich súperov. Prečo tak tomu je?

Rady na tipovanie online stávka proti prúdu
Rady na tipovanie online – Stávka proti prúdu

Pred pár týždňami sme vás v jednom z článkov upozorňovali na to, že častokrát je zradné vsádzať na svoj obľúbený tím. A to z toho dôvodu, že aj keď sa im už dlhodobejšie nedarí, tak fanúšik tohto bez formy hrajúceho celku má tendenciu sám seba presvedčiť, že veď nehrajú tak zle a teraz už určite vyhrajú. Ak sa tímu nedarí, netreba na nich vsádzať.

Poznáte to. Napríklad po odchode Fergusona z ManUtd sa tímu nedarilo, no ich fanúšikovia (a nie je ich málo) sa snažili dávať práve na nich. Alebo si zoberme českú futbalovú reprezentáciu počas poslednej kvalifikácie. Teraz je krásnym príkladom aj hokejová Nitra, alebo futbalové AC Miláno, či Liverpool FC, ktorý nepodáva stabilné výkony.

A presne toto sa dá využiť!

Asi sa ťažko dá predstaviť, že budete vsádzať proti svojmu obľúbenému tímu. No pri vsádzaní na všeobecne obľúbené celky, ako napríklad Liverpool, Česka Republika (v ČR), Atletico Madrid (v lige s bilanciou 5-4-0, v LM 0-2-1), AC Miláno, prípadne v posledných rokoch najnavštevovanejšia hokejová Nitra sa dá využiť zásadná vec. Ňou je tzv. vsádzanie proti prúdu!

Čo to znamená? Je dosť zrejmé, že väčšína tipujúcich vsádza na svoje obľúbené celky, aj keď sa im nedarí. Na to reagujú stávkové kancelárie tým, že na „favorita“ znižujú kurz. Čo má logicky za následok to, že na súpera (resp. X2) sa kurz zvyšuje. Stávkové kancelárie neznížia kurz z 1.5 rovno na 1.1 zato, že väčšina tipujúcich vsádza na obľúbenejšie (aj keď mimo formy hrajúce) mužstvo. Ale isté zmeny tam sú, narozdiel od toho keby stáli proti sebe tiež mierny favorit a tiež mierny outsider, no obe mužstvá by neboli nejako výrazne obľúbené.

V pre nás zaujímavejšom prípade, teda ak hrá mierny favorit (akože hrá doma) ktorý je na SVK obľúbený proti menej populárnemu outsiderovi (hosťujúci tím) však nastane situácia, kedy je na hostí vyšší kurz, akoby mal v skutočnosti byť. V takomto prípade sa jedná pre nás o valuebetting a podať by sme mali na X2, resp. 2. Z dlhodobého hľadiska by to malo byť v pluse.

Získaj €15 zadarmo len za registráciu a €4,000 vstupný bonus Tipsportu na stávkovanie online!