Rady na tipovanie: Paretov princíp pri stávkovaní

Ak hľadáte rady na tipovanie, ste na správnom mieste. Tak ako vo veľa iných veciach, tak aj v stávkovaní sa dá využiť Paretov princíp. Ide o pomerne jednoduchú a pochopiteľnú vec. Paretovo pravidlo by sa dalo nazvať aj 80/20.

Rady na tipovanie skús Paretov princíp
Rady na tipovanie – Paretov princíp

Celý Paretov princíp (Vilfredo Pareto – Taliansky mysliteľ z minulého storočia), hovorí, že 80% výsledkov je založených na 20% príčinách. Došiel na to na základe toho, že v roku 1906 zistil, že 80% pozemkov v Taliansku vlastní 20% obyvateľstva. Niečo podobné je však pravidlom takmer všade. Zoberte si príklad z vášho života. Zhruba 80% voľné času pravdepodobne trávite s 20% vašich najlepších kamarátov/rodiny/frajerok.

Ak sa teda stávkovaniu budeme venovať iba z 20% (príčina úspechu), budeme dosahovať úspešnosť ako 80% iných stávkarov. To znamená, že buď budeme prehrávať, alebo budeme na nule, v najlepšom prípade mierne v zisku.

No a to nechceme! My chceme byť úspešní.

Teraz to neberte hneď tak, že stávkovaniu máte venovať každú voľnú sekundu svojho života, že zabudnete na priateľov, frajerky, rodiny. No naznačujeme tým, že 0-20% venovanie stávkovaniu znamená sem tam si prečítať nejaký článok, sem tam si pozrieť nejakú analýzu, raz za čas si pozrieť aj nejaký zápas v TV, ako tak poznať tabuľky, alebo možno dokonca iba sa pozrieť na zápasy a kurzy a vstaviť. No takto to nemôže fungovať.

Viackrát sme vám pripomínali mnohé dôležité veci pre stávkara. V niektorých článkoch sme hovorili o matematike, v ďalších o systémoch stávkovania, v ďalších o denníku stávkara, bankroll managmente, stretávania sa s iným stávkarom, čítanie článkov, diskusií, sledovanie športových zápasov, psychológii pri stávkovaní, analýze zápasov, atď., atď.. Všetky tieto články nájdete v záložke Rady a návody.

Teraz sa však na príklade č. 1 pozrieme, čo je venovanie sa „na 20%“.

Povedzme, že (ni nie) do 20% je to toto:

1. Vyberiete si jednu stávkovú kanceláriu ktorá ponúka nejaký vysoký vstupný bonus
2. Denne si počas obedu prečítate nejaké 2 správy o športe na mobile
3. Raz za týždeň si pozriete nejaký športový prenos
4. Podávate 1-2 krát do týždňa a pred podaním si pomerne dobre pozriete tabuľky a vsadíte za sumu, ktorá sa vám akurát vtedy zdá (ale neuvažujete prečo práve toľko)
5. Na druhý deň si pozriete či ste vyhrali, alebo prehrali

Ak sa však tomu venujete viacej (príklad č. 2), vaša krivka úspešnosti bude pomalšie stúpať, a teda nie je lineárna. Ak stávkovaniu obetujete viacej, napríklad úplne najpodstatnejšie veci zvládnete, tak sa dá povedať, že sa venujete stávkovaniu cez 20%, možno až do 30%.

Do tohto najpodstatnejšieho patrí a teda by ste pri stávkovaní mali robiť toto:

1. Určíte si čo chcete stávkovaním dosiahnuť
2. Aký počiatočný bankroll použijete
3. (vylepšený bod č. 1 z príkladu č. 1) Vyberiete si stávkovú na základe vašeho bankrollu, cieľov a vstupného bonusu, ktorý vašemu stávkovaniu najviac vyhovuje. Nemusí to byť ten najvyšší vstupný bonus, lebo na jeho získanie potrebujete stávkovať oveľa viacej, ako na získanie menšieho vstupného bonusu
4. Prečítate si systémy stávkovania a na základe toho sa rozhodnete, ktorý by vám najviac vyhovoval
5. Denne si prečítate aspoň 1-2 rady a aspoň 3-4 články o športe ktorý tipujete
6. Športové prenosy si pozriete aspoň 3 týždenne a aj sa im venujete. Nemáte proste TV zapnutú ako podmaz pri čítaní knihy o erotickej predstave Esmeraldy
7. Podávate cca 3-4 tikety týždenne (s ohľadom na bankroll managment) a pred ich podaním si dôkladne premyslíte, čo a prečo vlastne podávam (nielen na základe tabuliek, ale aj si pozriete kto je zranený /napríklad na flashscore.sk/
8. Aspoň jeden zápas ktorý ste podali si pozriete a o ostatných si po ich skončení prečítate pár riadkov
9. Potom zanalyzujete prečo ste vyhrali/prehrali

Pri takomto tipovaní by ste sa už mali dostať medzi 20% vyhrávajúcich stávkarov.

No vy chcete predsa ešte viac! Chcete patriť medzi najúspešnejších! A preto budete ešte viac čítať, založíte si denník stávkara, vložíte si peniaze do viacerých stávkových kancelárií aj kvôli arbitrážnemu stávkovaniu, budete dôkladnejšie analyzovať zápasy ktoré ste podali a sledovať aj tie ktoré ste nepodali, atď..

Zdá sa, že to zaberie príliš veľa času, ale opak je pravdou. Ak ste srdcom športovec a chcete vyhrávať, tak sa nebudete športu a stávkovaniu venovať 30-45 minút za týždeň (ako pri príklade č. 1), ale minimálne 8 hodín za týždeň /TV vrátane sledovania prenosov/ (príklad č. 2). No ak tomu obetujete v priemere 1.5 hodinky denne (cez 10-11 týždenne), budete naozaj úspešní!

O všetkých veciach, ktoré sme tu popísali a ďalšie rady na tipovanie nájdete na našej stránke články v sekcii Rady a návody.

Získaj registráciou €20 bezrizikovú stávku a €2,000 vstupný bonus DOXXbetu na stávkovanie online!