Stávkový systém Fibonacci: Ako funguje?

Fibonacciho systém je zaužívaný skôr na rulete, no dá sa aplikovať aj pre stávkovanie. Pre tých, ktorí by radi pri tipovaní viac riskovali je to správna voľba. Ak chcete vedieť ako stávkový systém Fibonacci funguje, čítajte ďalej…

Stávkový systém Fibonacci tipovanie online
Stávkový systém Fibonacci

Ide o progresívny systém stávkovania a je založený na Fibonacciho rade (ďalšie číslo v rade je vždy súčtom dvoch predchádzajúcich čísel – 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, atď.) Základom je navyšovanie stávok práve podľa tohto systému (rady). Treba podotknúť, že sa stávkuje vždy na remízu a kurz musí byť vyšší ako 2.168.

Výhra nám pri tomto systéme vždy pokryje predchádzajúce stávky. Ale pozor. Stávkujúci, ktorí majú k dispozícii slabý rozpočet (bankroll) by tento systém nemali využívať, nakoľko ide to ako sa hovorí „do peňazí.“

Príklad: Dajme tomu, že by sme tento systém použili (čisto teoreticky, lebo niektoré zápasy sa hrali súčasne) v Premier League 2017/2018. V doterajšom priebehu sa tu odohralo 39 zápasov (necelé 4. kolá) v ktorých sa remízou skončilo 8 matchov. To znamená, že každý cca 5-ty (39/8 je 4.875) zápas. To by znamenalo, že by ste v každom 5-tom zápase, ktorý by ste už dávali za €5 vyhrali (pri priemernom kurze na remízu povedzme 2.8) €14 (€5 x 2.8). Dovtedy by ste prestávkovali 1+1+2+3+5, čiže €12. V pluse by ste tak boli €2 za každých 5 zápasov. Keďže sa ich odohralo takmer 40, boli by ste v doterajšom priebehu Premier League v pluse €16 (40/5 je 8x€2 je €16).

Okrem už spomínanej nevýhody má Fibonacciho systém ešte jedno negatívum. Nedá sa aplikovať pre jednu konkrétnu súťaž. Teda dá, ale v obmedzenom režime, pretože na podanie stávky musíte poznať výsledok predchádzajúceho staveného zápasu.

Získaj registráciou €30 na prvú stávku bez rizika od Fortuny na tipovanie online!