Stávky na spoločenské udalosti: Ako sa tipovaním zarobiť?

Stávky na rôzne spoločenské udalosti sú výborným spestrením pre profesionálneho tipéra, ale aj možnosťou zarobiť. Stávkové kancelárie vypisujú kurzy na rôzne priam až scifi záležitosti. Takéto stávky si radi podajú aj rekreační tipéri.

Prakticky každá svetová (a čoraz častejšie aj slovenská) stávková kancelária už má vo svojej ponuke aj rôzne nešportové udalosti. Väčšinou sa jedná o voľby. A to či už parlamentné, alebo prezidentské. Tie však nie sú také zábavné, a preto väčšina tipujúcich podá na svoju obľúbenú stranu, na čom môže stávková spoločnosť zarobiť, nakoľko napríklad na Slovensku je za internetom určite viac pravičiarov ako voličov SMERu. No ten, kto sa v politike vyzná a vie si spájať predvolebné fakty, vie zas obalamutiť stávkovú kanceláriu. No tento článok nie je o tom.

Stávky na spoločenské udalosti Lets Dance
Tanečná súťaž Lets Dance

Tipsport má vypísaných najviac kurzov na stávkovanie na voľby.

Aktuálne sa tu dá podať okrem českých parlamentných a prezidentských volieb aj na fínske voľby, ruské, škótske referendum, a podobne. Od výmyslu sveta. Pri politických stávkach je zas výhoda, že bookmakeri (tak ako sme načrtli v druhom odstavci) nemusia byť zrovna na politiku špecialisti a preto tu môžu urobiť nejaké chyby v kurzoch, ktoré môžeme využiť. Pokiaľ sa spamätajú a kurzy zmenia, my už môžme mať dávno podané.

No dosť bolo politiky. Širokú verejnosť priťahujú hlavne stávky na populárne spoločenské udalosti. Práve Tipsport má aktuálne vypísané kurzy na to, kto vyhrá slovenské Let´s Dance. Hlavne mnohé ženy to pozerajú, a tak svoje partnerky možno nalákate, aby si s vami zatipovali. Potom Vám možno dovolí ďalej tipovať, aj keď nevyhrá jej tiket na Let´s Dance. A keď vyhrá, možno s vami začne tipovať aj futbal :). Pri takýchto zábavných stávkach je potrebné sledovať (to naše polovičky určite robia) stránky, kde sa o tom diskutuje, kde sa hlasuje kto je ako dobrý, kto je aký fešný (prípadne krásna), kto je aký obľúbený. No a na základe toho môžete mať opäť viacej informácií ako bookmakeri.

Ale stávkové kancelárie vedia vymyslieť aj fakt bizarné „udalosti“.

Vieme si kľudne predstaviť, že dajú do ponuky aj niečo ako „Vyhrá Peter Sagan tenisový Wimbledon 2018?“. Vypíšu na to kurz 999 a verte, že pár ľudí si to zo zábavy za pár EUR natipuje. Celkom zábavný sa nám zdá aj aktuálny kurz v Tipsporte (ktorý láka ľudí podať to), že 3-tí potomok Williama&Kate budú trojčatá. Vypísaný je na to kurz, ako inak 333 🙂.

Ako iste viete William&Kate čakajú tretie dieťa a okrem toho či to bude chlapec, alebo dievča sa dá podať aj na to, či to náhodou nebudú dvojčatá, či spomínané trojčatá. Dá sa podať aj na to, ktorý deň sa narodí (pondelok až nedeľa), ale aj na jeho presné meno. Aj tu je celkom vtipný výber niektorých mien na ktoré sú najvyššie kurzy (a ľudia to možno zo srandy natipujú, čim odovzdajú šikovnej kancelárii peniaze). Napríklad ak sa bude volať ich tretie dieťa Esmeralda, Muhammad, alebo Vladimír (asi myslené Putin), tak získate za jedno vložené EURo až €200.

Fortuna sa v špeciálnych stávkach obmedzuje viac-menej len na politiku. No jedna udalosť ohľadom politiky je tam tiež celkom vtipná, a to, či sa Trump stretne osobne do konca roku 2018 s Kim Čong-unem (vodca KĽDR). Kurz je však na to iba 15.

BetX má dokonca vypísané kurzy na to, kto bude budúcim Jamesom Bondom. Majú 4 kandidátov (kurzy od 3.5 do 5.0). Okrem toho majú menej lákavú, resp. menej bláznivú pounuku, a to, či vystúpi prvý človek na Mars do 31.12.2035. Na „áno“ aj „nie“ je kurz 1.9. Či tipnete tak, alebo tak, ktovie či si ešte budete o 18 rokov pamätať, že ste niečo také podali….

Niké sa orientuje iba na politiku a DOXXbet špeciálne stávky neponúka.

Vypisovanie stávok na rôzne spoločenské udalosti sa však ešte určite rozbehne a bude fakt to zábavné. Na takéto udalosti sa dá tipovať, nakoľko stávkové kancelárie určite nemajú špecialistov na Let´s Dance, SuperStar, kinematografiu, a dokonca ani politiku. Preto ak sa v niečom vyznáte, môžete vy, alebo vaša priateľka nájsť veľmi výhodný kurz na vášho favorita, resp. na toho, o kom ste presvedčený že to vyhrá (skončí do 3. miesta) a pritom je na neho kurz veľmi vysoký.

Získaj €15 zadarmo len za registráciu a €4,000 vstupný bonus Tipsportu na stávkovanie online!