Stratégia stávkovania: Čo je stávka Falc?

Dnešná Stratégia stávkovania prináša odpoveď na otázku, čo je to stávka Falc? Inak nazývaná aj domino, stávka Falc pozostáva z 2 až 7 tipov (väčšinou), pričom najdôležitejší je ten prvý. Pri správnom určení kurzov na Falc stávku to môže byť pre tipujúcich celkom zaujímavá cesta k slušnej výhre.

Stratégia stávkovania stávka falc
Stratégia stávkovania – Stávka Falc

Falc pozostáva z 2 a viac stávok na jednom tikete, pričom stávka na každom z tiketov môže pozostávať zo sólo stávky, alebo viacerých tipov (teda SÓLO alebo AKO). Najdôležitejší z tipov je ten prvý, preto si treba dať pozor, čo chceme tiketom dosiahnuť.

Falc pozostáva z toho, že ak váš prvý tip vyjde, polovička výhry je určená na vašu výplatu a druhá je určená pre stávku na ďalší tip. Ak vyjde aj druhý tip, tak sa situácia opakuje, čiže polovička výhry z druhého tipu ide na vašu výplatu a druhá na ďalší, teda tretí tip. Takto to pokračuje až do siedmeho tipu.

Uvedieme príklad, s piatimi tipmi na tikete (každý tip je označený písmenom):

A – kurz tipu 2.0
B – kurz tipu 3.0
C – kurz tipu 3.0
D – kurz tipu 2.0
E – kurz tipu 5.0

Stavíte dajme tomu za €10 an tiket. Ak tip A nevyjde, prehrali ste. Ak tip A vyjde, tak získate €20, z ktorých je už €10 vašich a €10 ide na tip B. Teda už ste v najhoršom na nule. Ak vyjde aj tip B, tak máte teraz „v hre“ €30, z ktorých je opäť polovička vašich, čiže €15 a €15 ide na tip C. Ak vyjde tip C tak sa vám zas vynásobí €15×3.0 (kurz tipu C) a vyhrávate €45, z ktorých €22.5 ide na váš hráčsky účet a €22.5 na ďalšiu stávku.

Ak vám vyjde aj tip D, tak máte €45 v hre, z čoho ide opäť €22.5 na vašu výhru a €22.5 na tip E. Ak tip E nevyjde, prehrali ste týchto posledných €22.5. Dokopy ste teda vyhrali na tomto tikete: €10 za tip A, €15 z tipu B, €22.5 z tipu C, €22.5 z tipu D a 0 z tipu E. Spolu ste teda za vsadených €10 vyhrali €10+€15+€22.5+€22.5 je €70 – €10 váš vklad, teda čistý zisk €60. Stratégia stávkovania nám hovorí, že najdôležitejším je teda tip A, ktorý ak máte s kurzom 2.0 a vyjde, tak ste minimálne na nule!

Pri tomto systéme sa dá teda rôzne špekulovať.

Niekto môže ísť opatrnou cestou a povedzme, že na začiatku predsalen zvolí kurz „až“ 2.0. Vyhrá teda z €10 tých €20, z ktorých €10 už má „vo vrecku“ (čiže je na nule) a ďalšie tipy (od B povedzme až po G) dá na tutovky (kľudne aj dva zápasy na jeden „tip“ s celkovým kurzom napríklad 1.5. Vyhrá tak za €10 ďalších €15, z ktorých mu ide €7.5 a €7.5 na ďalši tip. Toto má však aj svoje nevýhody, nakoľko vidíte, že stávka ktorá ide na tip B už má nižší vklad. A týmto systémom budete vsádzať na tip G za veľmi nízku sumu. Každopádne pre konzervatívnych tipérov to môže byť dobré.

Naopak, dá sa to urobiť aj silno agresívne. Rozhodnete sa, že na prvý tip A dáte dajme tomu 5 zápasov s celkovým kurzom 10. Ak vám vyjde, máte vo vrecku €50, ak počítame s €10 stávkou na tiket. A ďalších €50 ide na tip B. Tu môžete poľaviť a nastaviť kurz 2.0. Ak tip vyjde (už menšie riziko ako pri A) máte ďalších €50 a €50 ide na tip C, atď..

No a dá sa to aj kombinovať, že raz pôjdete na istotu s kurzom 2.0 (tip A a B), inokedy (napríklad v tipe C) zas agresívne na vysoký kurz. Naopak v skupine D pôjdete na úplnú istotu s kurzom cca 1.5, v skupine E to zase sprogresívnite, atď.. Treba to len správne načasovať.

Ak náhodou vaša stávková kancelária takúto možnosť neponúka, viete tak stávkovať aj sám a bez nej. Proste určite si na to €10 a začnite. Vsaďte €10 a ak vyhráte, presnú polovičku z výhry si nechajte a za druhú polovičku z výhry vsaďte. Atď…. Stratégiu si môžete vyskúšať v stávkovej kancelárii SYNOTtip, ktorá ponúka výhodnú kurzovú ponuku.

Získaj registráciou €50 stávku bez rizika a €5,000 vstupný bonus SYNOTtipu na tipovanie online!