Stratégia tipovania: Nepodľahnite prehrám!

Opäť sa raz stretávame s ľudmi, ktorí chcú neustále viac a viac riskovať. Stratégia tipovania nie je na vysokej úrovni. Možno je to Vianocami, a každý chce čo najrýchlejšie získať peniaze na darčeky a silvestrovskú oslavu v nejakom skvelom hoteli.

Vysoké čísla, vysoké vklady, zdvojnásobovanie vkladu a tí „rozumnejší“ dokonca stávku zvyšujú až 3-násobne. Robia aj ďalšie chyby. Stávkovanie, ale nie je ruleta!

Stratégia tipovania je jasná
Stratégia tipovania

Teda ruleta je celkovo dosť veľký nezmysel a to všetci vieme. Tam sa hráči uchylujú ku kadejakým „zaručeným stratégiám“, pričom matematika Rulety nepustí, aby mohol byť hráč dlhodobo v pluse. Preto keď postupne prehrávajú prídu na „najlepšiu stratégiu“ a tou je zdvojnásobovanie vkladov a stávkovanie na červenú/čiernu. Veď čo, raz musí prísť. Musí, ale či bude mať hráč ešte dostatok peňazí je už otázne.

Niečo podobné robia aj tipéri

Nedávno som sa stretol s kamarátmi, ktorí radi tipujú (na základe toho vznikol tento článok). Bolo nás 5. Nik z nich sa tipovaniu nevenuje profesionálne, no každý z nich si popri práci vie privyrobiť občas aj celkom slušné peniaze. Sú to inteligentní ľudia preto ma prekvapilo, že dvaja z nich sa rozrozprávali ako sa im v tipovaní aktuálne nedarí a ako chcú „prelstiť“ stávkové kancelárie.

A začali „zdvojnásobujem vklad, ak tiket nevyjde, potom zvýšim celkový kurz na tikete pri takom istom vklade, keď to nevyjde, tak zas zdvojnásobím vklad, keď to nevyjde, tak pri rovnakom vklade zas zvýšim kurz, atď.„.

Vtedy som si spomenul na to, ako sme pred pár týždňami písali, aká nesprávna stratégia tipovania je Martingale systém, a že ju tipéri nemajú využívať, lebo sami seba doženú ku krachu svojho hráčskeho účtu. A to, čo mi kamarát povedal, bolo niečo presne na spôsob Martingale.

Martingale – stávkový systém, ktorý nepoužívajte!

Stratégia tipovania Martingale stratégia
Martingale stratégia

Zdvojnásobovaním vkladu totiž získate len to, že budete vsádzať 7-ty krát (6-krát vám to už akože nevyšlo) a z €1 vsádzaného EURA sa dostanete na číslo €64 (€2, €4, €8, €16, €32, €64). Dokopy teda už vsadíte za €127. Viac už na účte nemáte a aj tentokrát vám to nevyjde. To sa proste stáva. Zoberte si do ruky mincu a hádžte si ju aj 100-krát. Uvidíte, že občas padne aj 10-krát za sebou „hlava“, inokedy 7-krát „znak“, potom zas bude séria napríklad 15 hodov keď sa bude „hlava“ a „znak“ meniť, potom nastane séria 4 „znakov“ a následne 11 „hláv“, atď., atď.: Proste na tipovanie sa nesmiete pozerať ako na ruletu.

Naopak, ak sa vám dlhšie nedarí (čo sa stáva), treba si pozrieť denník tipéra (ak ho máte založený a ak nie, tak si ho založte) a skúsiť si zanalyzovať prečo vám tie ktoré tikety, resp. tipy nevyšli. Ak budete sebakritický, tak na to prídete. Možno ste dávali veľa zápasov na tiket, možno vám nejde tipovanie slovenskej hokejovej ligy a tá vám kazí tikety, možno vám kazia tikety favoriti ktorých si dávate na tiket kvôli vylepšeniu kurzu, atď., atď.. Tých možností je veľa.

Vyspite sa na to, druhý deň sa na to opäť pozrite s chladnou hlavou a začnite od začiatku. Podotýkame, že je potrebné dodržiavať bankroll managment a zdvojnásobovanie vkladu, resp. stávkarsky systém Martingale idú presne proti bankroll managmentu.

Ak sa športu nevenujete na plné obrátky, tak existujú iné matematické metódy stávkovania, ktoré sú oveľa lepšie a efektívnejšie ako stávkovací systém Martingale.

Sú nimi:

Poissonova metóda,
Paretov princíp pri stávkovaní,
Kelly Criterion,
Falc,
stávkový systém Fibonacci.

Viac o tom, ako správne tipovať sa dozviete v tomto článku.

Získaj registráciou €30 na prvú stávku bez rizika od Fortuny na tipovanie online!