Stratégie pre stávkovanie: Ako správne tipovať?

Mnoho stávkarov sa rozhodne stávkovať, ale nemá premyslený žiadny systém. Iba si dá proste niekde na hráčske konto v stávkovej kancelárii €100 a povie si „poďme na to“. Tak to však nefunguje. Stratégie pre stávkovanie nie sú ľahko dostupné a my vám dnešnom článku prezradíme, akých chýb sa treba vyvarovať a čo musí spraviť tipér, ktorý chce byť úspešný.

V predchádzajúcich článkoch zo sekcie „Rady a návody“ sme sa vám snažili priblížiť aj ďalšie stratégie pre stávkovanie. Okrem iného aj to, aké dôležité vybrať si správnu stávkovú kanceláriu, čo všetko je dôležité pri tipovaní (zo všeobecnejšieho hľadiska), prečo treba dodržiavať bankroll managment a podobne.

Stratégie pre stávkovanie tipy
Stratégie pre stávkovanie – Ako správne tipovať?

Teraz sa už dostávame k samotnému tipovaniu. Skúsime pritom používať aj príklady, a preto si vymyslíme 2 stávkarov. Prvý bude John a druhý Lars. Obaja naši čerství napríklad maturanti sa rozhodli venovať tipovaniu. Obaja vyšli zo školy, no majú pomerne slušný začiatočnícky bankroll, povedzme po €100. Obaja sú kamaráti a vyznajú sa v športe. Johna baví Premier League a Larsa Bundesliga. Lars je uvedomelý típek, zatiaľ čo John tak trošku koná zbrklejšie. Obom sme ale poradili, nech dodržiavajú bankroll managment a všetky naše doterajšie rady z už spomínanej sekcie „Rady a návody„.

1. Dodržujte bankroll managment!

O tomto sme písali 2 samostatné články, ale obom sme im to pripomenuli (vsádzajte na tiket max. 2%-3% zo svojho bankrollu). Je to dôležité!
John vsadil na prvý tiket €10 (zo €100)
Lars vsadil na prvý tiket €3 (zo €100)

2. Nehrajte ruletu, ale stávkujte!

To znamená, že sa nesnažte dať na tiket 20 zápasov len preto, aby ste mali vysoký kurz. Nech sú to aj superské tutovky. Buďte si istí, že niektoré z nich (minimálne jedna) nevyjde. Prípadne, nechcite dať na tiket napríklad 4 zápasy, ale všetko prekvapenia s kurzom 12.5 a viac. Vidina rýchlej vysokej výhry vás môže zraziť na kolená.
John dal 10 zápasov. Z toho 3 obrovské prekvapenia a 7 tutoviek
Lars dal 4 zápasy

3. Vsádzajte iba na to čomu rozumiete!

Veľmi odporúčame a zároveň je to (ne)písané pravidlo tipérov, že treba podávať iba na zápasy/športy ktorým rozumiete. Viete kto má koľko zranených, o čo konkrétne ešte ktorému mužstvu ide, či v akej sú forme. Ale tiež to, akou taktikou hrajú a či daná taktika na súpera vyhovuje.

John dal 5 zápasov z Amerického futbalu ktorý nesleduje (páčil sa mu názov tímov na ktoré dal) a 4 zápasy z tenisu, ktorý síce sleduje, ale nie je v ňom odborník ako v Premier League. K tomu pridal 1 zápas z Premier League. Lars dal 3 zápasy z Bundesligy a 1 si nechal poradiť z Premier League od Johna a po dlhej spoločnej analýze ho pridal na tiket

4. Nevsádzajte na svoje obľúbené tímy a tobôž nie keď sú v kríze!

To je jeden z neduhov tipujúcich. „Môjmu tímu z Eindhovenu sa nedarí, z posledných 10 zápasov má bilanciu 1-5-4, ale teraz to určite vyjde,“ toto si hovoria niektorí tipéri. Chyba. Nenechajte sa ovplyvniť emóciami, môžete prísť o peniaze….
John dal ten zápas z Premier League na svoj obľúbený tím ktorý je v kríze
Lars dal iný zápas z Premier League po porade s Johnom

5. Pozor na úskalia zápasu!

Tie môžu byť málo čitatelné, hlavne keď danú ligu moc nesledujete. To je presne to, prečo by ste mali podávať len dôkladne zmapovanú súťaž. Tieto niekedy nečitateľné veci môžu byť napríklad derby zápasy (alebo si myslíte, že keď Nemec podáva niekde v Mníchove na zápas Zvolen – Banská Bystrica tak vie, že ide o derby?). V derby sú vždy emócie úplne na vrchole, je tam búrlivé prostredie a zápas môže vo vybičovanej atmosfére skončiť akokoľvek (kvôli faulom, tréme, premotivovaniu, atď.). Treba si dať pozor aj na štatistiku vzájomných zápasov. Nie každý vie hrať poslednú dobu na každého, aj keď sú to tímy z iných častí tabuľky.

Záver? Larsovi vyšli všetky 4 zápasy. Johnovi vyšlo jedno prekvapenie a 6 tutoviek. Na celú krčmu potom kričal, že škoda tých dvoch prekvapení, inak mohol byť v balíku. Lars mu hovorí „Ale čo tá tutovka?“ John odpovie „Tí moji mantáci fakt zabudli hrať futbal.“ Nepriznal si, že urobil príliš veľa chýb….

6. Disciplína!

Netreba prepadnúť panike. Nevyšlo to, nič sa nedeje, treba sa poučiť.
John podá podobný tiket, ale za €20 – nenechal si ani teraz poradiť…
Lars podá tiket za €3 (na prvom vyhral €5 v čistom)

A takto to pokračuje, pokračuje, pokračuje. John nemá za pár dní nič a Lars má za pár týždňov €200 z pôvodných €100. Lebo Lars dodržiaval:

1. Bankroll managment
2. Zbytočne neriskoval
3. Dával iba na zápasy/ligy ktorým rozumie a aj to po dôkladnej analýze
4. Nezaťahoval do toho emócie
5. Dával si pozor aby sa netrafil do derby zápasu, atď./prípadne do pofidérneho zápasu
6. Bol disciplinovaný!

Získaj registráciou €30 na prvú stávku bez rizika od Fortuny na tipovanie online!