Súťaž v tipovaní na Tipsporte: Postupujte v rebríčku Tipligy

Tipliga (TL) je pravidelná súťaž v tipovaní na Tipsporte pre najväčšiu tipérsku komunitu v stávkovej kancelárii Tipsport. Jedná sa o herný systém líg rozdelených do skupín. Tento systém sa podobá napríklad systému futbalových súťaží. Tipliga sa hrá na pobočkách i na internete a je možné do nej zaradiť všetky stávky s výnimkou live stávok.

Tipliga Tipsportu súťaž v tipovaní
Tipliga na Tipsporte

Prvým tiketom zaradeným do TL (stačí zaškrtnúť na tikete) sa dostávate do hry. Tipliga má 13 úrovní od tzv. Pralesa až po 1. ligu (viď. tabuľka nižšie). Počet skupín zodpovedá úrovni súťaže a je vždy dvojnásobný pre nižšiu ligu. To znamená, že 1. liga má iba jednu skupinu, 2. liga má dve skupiny, 3. liga štyri skupiny, atď. Postúpiť sa dá raz mesačne a to len o ligu vyššie. Skupina má maximálne 16 členov (v najnižšej obsadenej lige sa môže stať, že vás v skupine bude hrať menej ako 16).

O tom, kto je lepší, rozhodujú body.

Tie zodpovedajú výhram na tiketoch, ktoré ste zaradili do TL, vynásobené koeficientom 25. Ak napríklad stavíte kurz 2.00 za €2.00 EUR, vidíte na tikete výhru 4.00 EUR a získali ste 100 bodov do TL.

Aby Tipsport nepreferoval hráčov s vyššími finančnými možnosťami, pridali zv. denné limity. Každá liga má iný limit a znamená to, že nikto na daný deň nesmie do TL staviť viac ako limit.

Tipliga Súťaž v tipovaní na Tipsporte
Súťaž v tipovaní na Tipsporte – Tipliga

Vyhodnotenie kola

Koľko ľudí postupuje a koľko zostupuje?
Ako už bolo povedané, raz za mesiac sa vyhodnotí kolo. Počet postupujúcich a zostupujúcich zo skupiny je závislý na úrovni ligy (z 1. ligy nie je kam postúpiť, z Pralesa kam zostúpiť). Rozhoduje suma bodov, ktoré ste za mesiac získali. Ďalší mesiac začínate od začiatku s 0 bodmi.

Tipliga2

Rovnosť bodov
V prípade rovnosti bodov rozhoduje počet tiketov podaných v určitom mesiaci. Prednosť v postupe (nezostupe) dostáva ten, kto podal viac tiketov. Ak aj tu nastane rovnosť, rozhoduje dátum registrácie v stávkovej kancelárii.

0 tiketov v mesiaci – nie je možné postúpiť o ligu vyššie

Aby sa nestávalo, že zostúpia hráči, ktorí v mesiaci uhrali nejaké body len kvôli tomu, že sú na zostupových pozíciách a pritom v lige pod nimi nikto nemá záujem hrať, zaviedli pravidlo 0 tiketov. Kto nepodá do TL ani jeden tiket v danom mesiaci, nemôže postúpiť.

Cashout a body do TL
Tipsport umožňuje klientom vykonať tzv. cashout tiketu. To znamená, že je možné si nechať vyplatiť peniaze z tiketu, aj keď ten ešte nie je celý vyhodnotený. Vlastne dostanete ponuku od Tipsportu, za akých podmienok od vás tiket „kúpi“ (zatiaľ s jednou podmienkou, že aspoň jedna príležitosť na tikete musí byť vyhodnotená). Cashoutovať môžete tiež tikety v TL, ale pozor! Výhru vám pripíšu podľa ponuky, ale body do TL započítajú až po celkovom vyhodnotení tiketu, ako by ste cashout nevykonali.

Prečo to robia? Dôvod je ten, že chcú zamedziť špekuláciám, pri ktorých by časť užívateľov podávala tikety len s vidinou okamžitého cashoutu a rýchleho zisku tzv. bodov „zadarmo“.

Môžete tipovať dopredu. 

Z podstaty hry nie je potrebné tipovať denne. Na jednom tikete napríklad môžete vyhrať 1,000 bodov a rozhodnúť sa, že vám to na celý mesiac stačí. Keďže ale limity sú denné, vyplatí sa hrať každý deň. Aby vás však nenútili denne myslieť na to, že máte podať stávku do TL, pridali možnosť podať tiket dopredu. Stačí sa držať pravidla „nesmiem dať na tiket nič, čo sa hrá skôr ako v deň, na ktorý podávam„. Je to rovnaké, ako keby ste prišli v utorok a chceli staviť zápasy hrané v pondelok (včera). Taktiež nie je dovolené podávať stávky na zápasy, ktoré sa hrajú v inom mesiaci, než v ktorom prebieha aktuálne kolo TL. Niet sa čoho báť. Pri podaní tiketu Tipsport postráži, či ste ho zostavili správne, a keď nie, tak budú vás o tom budeme informovať.

Decembrový Turnaj majstrov

Okrem pravidelného mesačného súťaženia a postupovania o úroveň vyššie až k prvoligovému vrcholu skrýva TL ešte ďalšiu zaujímavú možnosť výhry. Tou je postup do Turnaja majstrov. V tomto turnaji, ktorý sa uskutoční v priebehu decembra 2017, sa stretnú najlepší hráči z TL. Účasť v Turnaji majstrov si zabezpečia tipéri, ktorí budú v danom termíne figurovať v 1. lige, 2. lige, Národnej lige, Divízii, Krajskom výbere a A triede. V Turnaji majstrov sa bude hrať o luxusný automobil a množstvo Netov.

Získaj €15 zadarmo len za registráciu a €4,000 vstupný bonus Tipsportu na stávkovanie online!