Systémová/kombi stávka: Ako funguje a kedy ju využívať?

Počas víkendov hlavne mnoho rekreačných tipérov nevie na čo staviť, lebo je k dispozícii množstvo zápasov ktoré by dali, no peňazí je menej. Systémová/kombi stávka je v tomto prípade najlepším riešením.

Systémová/kombi stávka pre nových tipérov
Systémová/kombi stávka

Možno mnohí z vás túto stávku nikdy nevyužili, resp. si presne nevedia predstaviť ako to funguje. Preto najskôr krátky popis. Kombinovaná stávka je stávka, vďaka ktorej dáte na jeden tiket viacej zápasov (napríklad 10), a ak vám aj niekoľko z nich nevyjde, môžete vyhrať. Ako to? Pretože nedáte všetky zápasy spoločne, ale vytvoríte skupiny a tie medzi sebou skombinujete, napr. tzv. 2z5, 3z5, 4z5. Čo to znamená uvedieme na príklade:

Chcete podať týchto 10 zápasov:
Real – Sevilla 1 kurz 1.4
Nadal – Kližan 1 kurz 1.1
Rusko – Nemecko 1 kurz 1.3
kto lepšie zastriela Hasilla alebo Slepý Norbert 2 kurz 1.3
Liverpool – West Ham 1 kurz 1.3
Bayern – Bochum 1 kurz 1.1
Slovensko – Slovinsko 1 kurz 1.6
Inter – Neapol 1X kurz 1.4
vyhrá Kuzmina svetový pohár áno alebo nie 1 kurz 1.6
Federer – Djokovič 1 kurz 1.6

Máte na podanie napr. €10. Ak by ste chceli podať všetky zápasy na jeden tiket za €10, máte možno peknú výhru, ale vždy sa nájde prekvapenie, resp. min. 1 z 10 zápasov vám pravdepodobne nevyjde. Ak by ste dali každý zápas osobitne za €1, tak možno vám vyjde dajme tomu 7 zápasov, ale celková výhra by bola niekde na úrovni €10, čiže by ste boli na nule. Presne vtedy je vhodné zvoliť tzv. kombinovanú stávku. Rozdelíte preto 10 zápasov do napr. 5 skupín (môžete do 3, 4, koľkých chcete). Skupiny budú pod písmenami A, B, C, D, E. Každá skupina sa berie ako samostatný zápas, čiže ak vám nevyjde jeden zápas v skupine, tak nevychádza celá skupina.

Následne zvolíte kombinácie aké chcete:

Napr. 3z5. To znamená, že teraz sa vám medzi sebou skombinujú všetky skupiny v trojkombináciách, teda: ABC, ABD, ABE, BCD, BCE, CDE. Čiže akoby ste podali 6 samostatných tiketov. Zápasy do jednotlivých skupín nakombinujete tak, aby tie najväčšie kurzy boli v jednej skupine s tými najmenšími (odporúčame, nemusíte to tak robiť), čiže napríklad Nadal – Kližan 1 pôjde do skupiny so Slovensko – Slovinsko 1. Dostanete tak kurzy v jednotlivých skupinách okolo 1.8 (ak by ste použili presne zápasy z našeho príkladu). Následne máte teda podané tikety ABC, ABD, ABE, BCD, BCE, CDE, pričom v každom zo 6 tiketov je kurz okolo 5.8. Na každý zo 6 tiketov vám systém vloží po €1.66 (€10/6). Čiže keď vám vyjde jeden zo 6 „tiketov“ vyhráte okolo €10 (1.8×1.8×1.8x€1.66).

A to je presne tá výhoda. Vlastne, keď vám vyjdu napr. len skupiny A, B a C, tak vyhrávate na „jednom tikete“ a vráti sa vám vklad, pričom v skupinách D a E nemusí vyjsť ani jeden zápas. Ak vám vyjde aj skupina D, tak vyhrávate na 3 tiketoch: ABC, ABD, BCD. V takomto prípade vyhráte okolo €30 a teda ste €20 v pluse. A ak vám vyjdu všetky zápasy, tak vyhrávate na všetkých 6 tiketoch, teda okolo €60 (€50 v pluse).

€10 na túto spoločnú kombi stávku sa dá rozložiť samozrejme aj inak. Nemusíte dať len 3z5, ale na ten istý tiket aj 2z5, 4z5 a dokonca aj 5z5. Tým vám samozrejme vyjdu nižšie vklady na jednotlivé kombinácie. Všetko záleží na vašom zvážení.

kurzova ponuka
Systémová/kombi stávka DOXXbetu

Kedy teda využiť kombi stávku?

Tu záleží hlavne od toho, koľko chcete podať udalostí, resp. ako zápasom veríte a za aké vklady dávate. Hlavným faktorom tu však je počet udalostí. Čím viac ich chcete dávať na tiket, tým je väčšia pravdepodobnosť že vám aspoň jeden zo zápasov nevyjde. Preto tu je vhodné využiť túto kombinovanú stávku.

Odporúčame ju využívať aj pri podávaní na remízy, resp. vyššie kurzy. Napríklad ak chcete podať na tiket len 4 zápasy, ale všetko remízy, tak je pravdepodobné, že aspoň jedna z tých remíz nebude. Tu je preto vhodné z každého zápasu spraviť „skupinu“ a podať to napríklad ako 2z4, resp. 3z4.

Samozrejme, ak vám vyjdu všetky zápasy ktoré ste chceli podať, tak kvôli kombinovanej stávke je celková výhra nižšia, ako keby ste dali všetky zápasy na jeden klasický (tzv. AKU) tiket. Veľkou výhodou tu však je hlavne zníženie rizika prehry a vyššia možnosť aspoň nižšej výhry.

Získaj registráciou €20 bezrizikovú stávku a €2,000 vstupný bonus DOXXbetu na stávkovanie online!