Tipovanie ME vo futbale do 21 rokov aj so Slovenskom!

V najbližšom období bude pre tipujúcich jednou z najviac sledovaných súťaží práve finálový turnaj ME futbalistov do 21 rokov v susednom Poľsku. My sme pre Vás pripravili zaujímavé informácie, ktoré by Vám mohli pomôcť. Vyskúšajte tipovanie ME vo futbale do 21 rokov na Fortune.

Veríme, že aj Slovensko bude na nohách vďaka kvalitnej hre a výsledkom našich futbalistov. No Slováci to nebudú mať jednoduché. Už v základnej skupine narazia na domáce Poľsko, obhajcu titulu zo Švédska a Angličanov, ktorých tím do 20 rokov len nedávno vyhral Majstrovstvá Sveta.

Na začiatok si treba predstaviť zloženie skupín a postupový kľúč, nakoľko z 12 mužstiev ktoré sa turnaja zúčastnia postupujú zo skupín iba 4.

Skupiny ME vo futbale do 21 rokov:

A – Poľsko, Slovensko, Švédsko, Anglicko
B – Portugalsko, Srbsko, Španielsko, Macedónsko
C – Nemecko, Česko, Dánsko, Taliansko

Tipovanie ME vo futbale do 21 rokov
Tipovanie ME vo futbale do 21 rokov : Rozpis skupín

Zo skupiny do semifinále postupujú najlepšie tímy jednotlivých skupín a štvoricu uzatvorí najlepší tím na 2. mieste. V semifinále sa stretnú:
víťaz A skupiny – druhý z B, alebo C skupiny, alebo víťaz C skupiny
víťaz B skupiny – druhý z A skupiny alebo víťaz C skupiny

Tu treba pripomenúť, ako sa jednotlivým účastníkom darilo v kvalifikačných skupinách. Najviac bodov spomedzi všetkých účastníkov získalo Nemecko (30b.), pričom vo svojej kvalifikačnej skupine nestratilo ani bod! Protivníkov im robili napr. Rusko, Fínsko, či Rakúsko. Bez jedinej prehry postúpili aj: Taliansko (bilancia 7-3-0), Portugalsko (8-2-0), Dánsko (9-1-0), Švédsko (7-3-0) a Anglicko (6-2-0) (pozn. Anglicko hralo v 5-člennej skupine, ostatní v 6-členných).

Z prvých miest postúpilo aj Slovensko (6-1-1 /tiež 5-členná skupina s Holandskom, Tureckom, Bieloruskom a Cyprom), Česko (7-2-1) a Macedónsko (6-3-1). A pozor, Macedónci mali pomerne ťažkú skupinu na čele s Francúzskom, ďalej Ukrajinou, Škótskom, Islandom a Severným Írskom.

Pri tipovaní však netreba brať ohľad iba na výsledky z kvalifikácie.

Treba brať do úvahy aj zostavy, ktoré napokon na finálový turnaj prišli. V tomto smere je zaujímavé napríklad Anglicko, teda člen našej skupiny. Tí nemajú na ME dvoch najlepšie strielajúcich hráčov z kvalifikácie. Tak hviezdička Manchesteru United Marcus Rashford, ako aj Chuba Akpom z Aresenalu nastrielali v kvalde po 3 góly. Londýnčan to stihol za 5 zápasov a Rashfordovi na to stačil jeden.

Spomedzi útočníkov ktorý nenastúpi a pritom strelil v kvalifikácii 2 góly bude chýbať aj Duncan Watmore zi Sunderlandu. V zálohe im bude chýbať napríklad vychádzajúca hviezda Chelsea a dôležitý hráč 21-tky Ruben Loftus-Cheek, ktorý v kvalifikácii odohral až 7 zápasov. Chýbať im budú aj Tottenhamčania Dele Alli, Eric Dier, ktorí však toho v kvalifikácii veľa nenahrali.

Švédom by mal pre zmenu chýbať jeden z pilierov obrany Pa Konate z Malmo FF (v kvalde odohral 5 zápasov), či jeho klubový spoluhráč záložník Erdal Rakip (4 zápasy v kvalifikácii). Kormidelník Švédska dostal negatívnu odpoveď aj od novej akvizície Manchesteru United Victora Lindelöfa, ďalej Ludwiga Augustinssona (FC Kodaň) aj Emila Kraftha (FC Bologna). Všetci sú už v mladom veku stabilnými členmi A-tímu.

Keď už rozoberáme skupinu A, tak najlepšie na tom nie je ani slovenská futbalová reprezentácia, ktorú tiež postihli straty. Odreja Dudu (Hertha Berlín) a Dávida Ivana (Sampdoria Janov) nepustili na ME ich kluby. Záložník Jakub Hromada sa zranil tesne pred ME a na turnaj tak nepocestuje.

Poliakom by mali pre zmenu chýbať hráči SSC Neapol, ktorým klub zatrhol na ME účasť. Ide o Arkadiusza Milika a Piotra Zieliňskeho. Neúčasti v iných skupinách Vám prinesieme v ďalšom článku.

Získaj registráciou €30 na prvú stávku bez rizika od Fortuny na tipovanie online!