Tipovanie najväčšieho Slováka: Už máte stavené?

Veľká šou RTVS vyvolala množstvo rôznych reakcií. Či už na formu súťaže, alebo na osobnosti ktoré sa v ankete objavili. Od 20. februára začína na Jednotke séria večerných programov, v ktorých bude predstavená finálová desiatka. Tipovanie najväčšieho Slováka môžete skúsiť na Tipsporte.

Názory na anketu sa rôznia. Od tých, čo ju vychvaľovali, až po tých, ktorí o nej hovoria ako o nezmysle prebratom zo zahraničia. Tak či tak sa o ňu nejakým spôsobom zaujíma skoro každý.

Tipovanie najväčšieho Slováka Finálová desiatka
Tipovanie najväčšieho Slováka – Finálová desiatka

Niekomu vadilo vyradenie Tisa, nakoľko bol práve on podľa nich najväčší Slovák. Ďalší obyvatelia Slovenskej republiky sa zamýšľali, ako mohol niekto voliť politikov ako Vladimír Mečiar a Robert Fico. Inej skupine obyvateľstva vadili v ankete aj nebohí Slováci, ktorí by tam podľa nich nemali prečo figurovať. A sú aj takí, ktorí hovoria že v ankete nemali byť športovci, umelci, a pod., nakoľko neurobili nič výrazné pre chod Slovenskej republiky. Iba ju proste zviditeľnili v zahraničí, prípadne boli populárni iba v našej krajine. To všetko je už iba vec názoru. Tipovanie najväčšieho Slováka aktuálne prebieha na Tipsporte.

Začiatkom roku 2019 bola zverejnená finálová desiatka, ako aj najlepšia stovka.

Z hľadiska športových fanúšikov sú zaujímavé mená športovcov (a ľudí pohybujúcich sa okolo športu), ktorí sa umiestnili v TOP100: 85. Miroslav Šatan, 84. Anastazia Kuzmina, 82. Jozef Golonka, 81. Peter Bondra, 80. Karol Polák, 63. Peter Šťastný, 52. Vladimír Dzurilla, 48. Gabo Zelenay, 41. Ondrej Nepela, 29. Stan Mikita, 27. Petra Vlhová, 20. Marek Hamšík, 17. Pavol Demitra.

Pre zaujímavosť vám prinášame aj poradie širokej verejnosti iných známejších osobností (tentokrát od najlepšie umiestneného po najhoršieho): 12. Jozef Kroner, 13. Ján Kuciak, 14. Andy Warhol, 15. Vladimír Mečiar, 16. Jozef Ráž, 19. Móric Beňovský, 20. Pavol Országh Hviezdoslav, 21. Mária Terézia, 23. Milan Lasica, 28. Štefan Kvietik, 31. Milan Rúfus, 33. Michal Dočolomanský, 35. Robert Fico, 38. Adela Banášová Vinczeová, 42. Janko Kráľ, 44. Jaroslav Filip, 45. Juraj Jakubisko, 46. nitrianske knieža Pribina, 47. Róbert Bezák, 49. Július Pántik, 51. Iveta Radičová, 54. Ladislav Chudík, 55. Andrej Kiska, 57. Anton Bernolák, 58. Andrej Danko, 62. Boris Filan, 64. vládca Veľkej Moravy Svätopluk, 67. Peter Dvorský, 68. Miroslav Lajčák, 71. Milan Hodža, 75. Michal Kováč, 78. Karol Duchoň, 86. Rudolf Schuster, 89. Andrej Babiš, 97. Jozef Bednárik.

Finálovú desiatku však tvoria iné osobnosti z minulosti, či súčastnosti:

Juraj Jánošík, solúnski bratia Cyril a Metod, Gustáv Husák, Marika Gombitová, kňaz a politik Andrej Hlinka, Milan Rastislav Štefánik, Ľudovít Štúr, kňaz Anton Srholec, Alexander Dubček a Peter Sagan. Teda takáto desiatka mala byť, no Marika Gombitová sa zriekla finálovej účasti s tým, že ona sa nepovažuje byť najväčšou Slovenskou. Nahradil ju tak 11-ty z úvodného hlasovania vojak Jozef Gabčík.

Čo bude teraz nasledovať? Diváci môžu hlasovať z aktuálnej desiatky a vyberať si tak najväčšieho Slováka. Túto fázu bude sprevádzať aj desiatka večerných programov na Jednotke, vysielané v stredy od 20. februára do 24. apríla. Každý večer bude venovaný jednej zo spomínaných desiatich osobností. Anketu zavŕši galavečer, ktorý RTVS odvysiela v stredu 1.5.2019. Tento deň sa Slovensko dozvie, kto vyhral anketu Najväčší Slovák.

Už teraz si na Tipsporte môžete na víťaza vsadiť. Aktuálne kurzy:

Najväčší Slovák kurzy Tipsportu
Kurzy Tipsportu

Získaj €15 zadarmo len za registráciu a €4,000 vstupný bonus Tipsportu na stávkovanie online!