Tipovanie online na prezidentské voľby SR

Online stávkové kancelárie už vypísali kurzy na kandidátov na prezidenta Slovenskej republiky a tipovanie online na prezidentské voľby je teraz v plnom prúde. Vsadiť si môžete na svojho obľúbenca, resp. favorita, ale aj na Vladimíra Mečiara, Jozefa Ráža, či Oskara Fegyveresa.

Tipovanie online na prezidentské voľby SR
Tipovanie online na prezidentské voľby SR 2019

Na jar budúceho roka prebehnú v našej krajine voľby na prezidenta SR. Andrej Kiska iba nedávno avizoval, že kandidovať nebude, a tak sa otvorili dvere pre mnohých ďalších. Podobne sa vyjadril aj Robert Fico. No u neho jeden nikdy nevie či to, čo povedal včera bude platiť aj zajtra. Možno aj preto stávkové kancelárie Tipsport a Fortuna vypísali kurz aj na neho.

Medzi prezidentskými kandidátmi sa nachádzajú rôzne skupiny uchádzačov.

Asi najväčšou skupinou je tá, ktorej by sme dali názov „zviditeľniť seba a stranu rok pred parlamentnými voľbami (ZSSPPV)“. Áno, tak ako nás v roku 2019 čakajú prezidentské voľby, tak na jar 2020 nás čakajú aj tie parlamentné (teda ak sa zas nezvrhne kríza a SMER so svojimi partnermi to tentokrát neustoja, čím by sa aj tie parlamentné voľby konali skôr). Medzi kandidátov patriacich do ZSSPPV patria Milan Krajniak (Sme Rodina), Zuzana Čaputová (Progresívne Slovensko), Béla Bugár (Most-Híd) a pod..

V druhej skupine ktorá by sa dala zas nazvať „nemám doma zrkadlo a sebareflexiu (NDZS)“ by sa zas dali zaradiť Eduard Chmelár (sám seba považuje za politického analytika, predpovedá veci ktoré sa už stali, hovorí, že ich samozrejme predpovedal a občas má rád konšpirácie), František Mikloško (71-ročný bývalý politik KDH), Štefan Harabin (tu asi netreba komentovať), Marian Kotleba (ĽSNS, bojovník za ľudské práva, ktorého stranícki kolegovia sa nevedia vyjadriť k Holokaustu, lebo nie sú historici…).

Treťou skupinou je tá, ktorú označme ako „nik o nás nepočul (NNN)“. Do NNN treba zaradiť Roberta Mistríka (slovenský vedec, chemik a podnikateľ), a jemu podobných.

No okrem troch základných skupín (ZSSPPV, NDZS, NNN) si môžete vsadiť aj na iné bizardnosti. V ponuke kto bude prezidentom SR od roku 2019 nájdete aj také mená ako Dušan Galis, Jozef Ráž st., Igor Matovič, Róbert Kaliňák, či dokonca sám Vladimír Mečiar. Nik z nich (s najväčšou pravdepodobnosťou) kandidovať ani nebude.

Kandidatúru, resp. jej prípravu už ohlásil aj Oskar Fegyveres.

Korunný svedok únosu prezidentovho syna Michala Kováča ml.. Fegyveres vtedy pracoval pre SIS a keď sa nevedomky stal spoluúnoscom syna prezidenta Slovenskej republiky, tak to povedal svojmi najlepšiemu kamarátovi Róbertovi Remiášovi (†25), samému prezidentovi a okamžite utiekol zo Slovenskej republiky. Róberta Remiáša potom chladnokrvne zavraždili v jeho aute. Fegyveres sa pred pár rokmi vrátil na Slovensko. Jeho zvoleniu tiež príliš neveríme, no v tejto pohnutej dobe môže práve on predstavovať verejnosti správnu voľbu.

Podstatnú časť svojho života totiž utekal pred vtedajšou štátnou mafiou kvôli tomu, že chcel byť spravodlivý. Zabili mu kamaráta a v jednej osobe aj človeka, ktorý mu robil v zahraničí „spojku so Slovenskom“. A ľudia sú po posledných udalostiach ktoré začali chladnokrvnou vraždou novinára Jána Kuciaka (†27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej (†27) správne naklonení k veľkej zmene a spravodlivosti. On môže vyvolať ten pocit.

Najvážnejšími kandidáti asi ešte len budú predstavení

SMER určite niekoho navrhne (možno nakoniec predsalen toho Fica) a uvidíme, ako sa postaví k voľbám SaS. Či nakoniec navrhne kandidáta svojho, alebo podporí kandidátku OĽaNO Veroniku Remišovú, prípadne Roberta Mistríka (najpravdepodobnejšia je táto tretia možnosť).

Každopádne, voľba prezidenta prebieha v 2-kolových voľbách. To znamená, že dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola pôjdu do druhého kola (ak niekto nezíska v 1. kole nad 50% hlasov, čo nezíska). A v ňom kto získa viac hlasov, stane sa prezidentom Slovenskej republiky od roku 2019.

No a prvým kolom prejde zrejme kandidát pravice (ktorá sa pred voľbami spojí a niektorí kandidáti odstúpia v prospech iného). Ak sa nespojí (a hlasy budú rozrieštené), môže sa stať, že sa do druhého kola nakoniec dostane Kotleba. A spolu s ním toho, koho navrhne (podporí) SMER. V prípade prvej varianty bude prezidentom SR spoločný kandidát pravice, v prípade druhej varianty ním bude kandidát SMERu.

Kurzy na prezidenta SR vo Fortune

VolbyF
Kurzová ponuka na voľby prezidenta SR na Fortune

Kurzy na prezidenta SR na Tipsporte

volbyT
Kurzová ponuka na voľby prezidenta SR na Tipsporte