Tipovanie Tipsport Liga: Stávkové favorizujú Košice

Pred štartom novej sezóny najvyššej slovenskej hokejovej súťaže vám prinášame novinky, ktoré letné obdobie prinieslo. To by vám mohlo pomôcť pri tipovaní na celkového víťaza súťaže. Porovnali sme aj kurzy v stávkových kanceláriách. Tipovanie Tipsport Liga však nie je jednoduchá záležitosť.

Tipovanie Tipsport Liga
Tipovanie Tipsport Liga

Letné prestupové obdobie spôsobilo u Majstra Slovenska zo sezóny 2016/2017 hotové zemetrasenie. Tím opustila brankárska jednotka Jason Bacashihua, ku ktorému sa pridali aj ďalšie opory. V Banskej Bystrici sezónu neodštartuje ich najprodúktivnejší hráč Jordan Hickmott, ani najprodúktivnejší obranca celej ligy, Matthew Maione. V Banskej Bystrici už nepôsobia ani ďalšie opory z minulej sezóny: Tomáš Zigo, Tomáš Matoušek, Mislav Rosandič, Petr Kafka, Brock Higgs. O tom, či bude pokračovať vo svojej kariére sa rozhoduje Michal Handzuš.

Za odchádzajúcich hráčov prišli náhrady, no až čas ukáže, či boli adekvátne. V príprave odohrali Bystričania 5 zápasov s bilanciou 4-0-1, no okrem Slovana hrali len s tímami z Rakúska a Poľska. Potom nasledovali 4 zápasy v Európskej Lige majstrov, kde 2-krát nestačili na Wolsfburg. Popri tom prehrali v Salzburgu, no posledný zápas proti Salzburgu už vyhrali. Banská Bystrica sa bude musieť z úvodu sezóny hlavne zohrať a podľa formy jednotlivých hráčov budú počas sezóny asi ešte káder dopĺňať.

Z minulej sezóny druhá Nitra si káder zastabilizovala ešte počas minulej sezóny

A tesne po jej skončení, keď podpísala väčšinu klúčových hráčov. Z tímu však predsalen nakoniec odišiel stredný útočník prvého útoku Marek Slovák. Ak sa mu nevydarí angažmán v Minsku, tak sa do Nitry vráti. Okrem neho Nitru opustil náhradný brankár Valenta. Z obrancov odišiel iba Eric Meland. Z útočníkov môže chýbať ľavé krídlo tretieho útoku Radoslav Macík, center štvrtého útoku ktorý ukončil kariéru Juraj Štefanka, či krídlo z jeho útoku Lukáš Paukovček. Pár dní pred štartom ligy bol z tímu vyhodený aj center tretieho útoku Marek Tvrdoň za opakované porušovanie životosprávy.

Kostra mužstva teda ostala pokope. Do prvého útoku kúpila Nitra namiesto Slováka Anthony Lucianiho, ktorý bol v príprave najlepší strelec Corgoňov. Tvrdoňa by mal nahradiť Tomáš Mikúš. Za zvyšných hráčov do 3 a 4 útoku prišli: Matej Paulovič, David Friedmann a mladíci ako Sille, Štumpf, Šiška, Rzavský a podobne. Obranu prišli vystužiť Jozef Kováčik a Milan Hruška. Nitra môže mať na úvod sezóny problém so zraneniami. Aktuálne im chýba ich najprodúkticnejší obranca z posledných ročníkov Milam, ďalej Kováčik, Cope a Luciani.

Tento rok pôjdu na titul určite aj Košice.

Na východ Slovenska sa pobral najprodúktivnejší hráč celej ligy z minulej sezóny Marek Hovorka. Okrem neho tu pribudli aj zahranične posily, ako: Joakim Lundström zo Švédska, Američan Blake Kessel, Fín Jere Pulli a Kanaďan David Pacan.

No a zaujímavé bude sledovať aj Trenčín, ktoré posilnia zaujímaví skúsení borci z ich minulosti. Odišiel im síce brankár Lars Voldena, no na jeho miesto prišla nitrianska dvojka a člen širšej reprezentácie Valenta. Okrem Hossu bude túto sezónu za Trenčín hrať aj Branko Radivojevič, či Peter Olvocký. Práve táto trojka môže ďalších mladších spoluhráčov svojimi skúsenosťami strhnúť ku kvalitným výkonom a výsledkom.

Ak sa neudeje žiadne prekvapenie, tak práve jeden z týchto 4 tímov zabojuje o titul. Samozrejme, najväčšie šance sa asi pripisujú Košiciam, za ktorými nasledujú minuloroční finalisti. Pripomeňme si na záver posledných majstrov:
2016/2017 – 1. Banská Bystrica, 2. Nitra
2015/2016 – 1. Nitra, 2. Banská Bystrica
2014/2015 – 1. Košice, 2. Nitra

Takéto sú kurzy na víťaza základnej časti Tipsport Ligy v stávkovej kancelárii Tipsport:

Tipovanie Tipsport Liga ExtraligaCelkovoTipsport
Tipsport Liga víťaz – kurzy Tipsport

Takéto sú kurzy na víťaza základnej časti Tipsport Ligy v stávkovej kancelárii Fortuna:

Tipovanie Tipsport Liga ExtraligaFortuna
Tipsport Liga víťaz – kurzy Fortuna

Takéto sú kurzy na 1. kolo v stávkovej kancelárii Tipsport:

Extraliga1koloTipsport
Tipsport Liga 1. kolo – kurzy Tipsport

Získaj €15 zadarmo len za registráciu a €4,000 vstupný bonus Tipsportu na stávkovanie online!