Valuebetting – Aj bookmakeri sa dajú nachytať

Valuebetting je niečo ako stávka za hodnotu. Každý kvalitný tipér by mal vedieť nájsť takéto zápasy, resp. kurzy.

V poslednom čase od našich politikov počujeme slovné spojenie „hodnota za peniaze“. Pri stávkovaní sa však používa (okrem iných typov stávkovania) aj tzv. stávka za peniaze, teda Valuebetting (value = hodnota). O čo tu ide?

Valuebetting pri tipovani
Valuebetting

Podstatou tohto stávkovania je hľadanie kurzov, u ktorých podľa vás urobili bookmakeri chybu. Je to niečo podobné, ako arbitrážne stávkovanie (stávkovanie bez rizika), no s tým rozdielom, že tuto riziko prehry máte. V arbitrážnom stávkovaní ide o to, že rôzne stávkové kancelárie majú rozdielne kurzy a keď nájdete prílišné rozdiely viete staviť tak, aby ste pri akomkoľvek výsledku vyhrali.

U Valuebettingu ide o to, že hľadáte chybu bookmakerov, ktorú urobili dajme tomu vo všetkých stávkových kanceláriách rovnakú, a tak to cez arbitráž tým pádom nemôže ísť. Chybu bookmakerov určujeme na základe kurzu a pravdepodobnosti výsledku. Pravdepodobnosť výsledku vieme odhadnúť na základe množstva faktorov, ako sú štatistiky, zranenia, forma, atď…. Prípadne môžeme výsledok určiť na základe tzv. Poissonovej metódy stávkovania.

Valuebetting môžete použiť tak pri vysokých ako aj nízkych kurzoch. Ak napríklad na základe vyššie uvedeného odhadnete kurz 3.0 a v stávkovej kancelárii je kurz 4.0, tak získavate 33% value (4/3 x 100) je 133.

Samozrejme takéto prípady sa nestávajú často, no ak máte obrovský prehľad nad niečím, nad čím bookmakeri majú predsa len menší, tak sa to dá. Bookmakerom sa tiež stáva, že v zápase favorita s outsiderom dajú príliš nízky kurz na favorita (lebo očakávajú na neho veľa stávok), a tak je na outsidera kurz naopak vyšší ako by mal. V takomto prípade sa to dá využiť vsadením na outsidera.

Získaj registráciou €20 bezrizikovú stávku a €2,000 vstupný bonus DOXXbetu na stávkovanie online!