Tipovanie International Champions Cupu

Všetky zápasy na International Champions Cup sú obrovským zážitkom. No dnešná noc bude v USA, kde sa tento pohár hrá, výnimočná. FC Barcelona si zahrá s Manchesterom United a Real Madrid s Manchesterom City. Nemenej zaujímavý môže byť aj duel PSG – Juventus. Aké sú na zápasy kurzy a na koho odporúčame vsadiť? Tipovanie International Champions Cupu patrí do kategórie náročných.

Všetky spomínané kluby sú v plnej príprave. No kto zápasy tohto pohára videl vie, že napriek tomu je načo pozerať. Napríklad v súboji PSG – Tottenham padlo až 6 gólov (2-4). Manchesterské derby bolo síce plné emócií, ale hralo sa slušne a zaujal predovšetkým futbal. Zápas skončil 2:0.

Počas International Champions Cupu odohrá všetkých 8 mužstiev iba po 3 zápasy, no napriek tomu sa vedie tabuľka. Aktuálne v nej lídruje Manchester United, ktorý odohral 2 zápasy. Jeden teda vyhrali s ManCity 2:0 a druhý po tragikomédii v penaltovom rozstrele 2-1 nad Realom Madrid. Niektoré tímy však majú odohratý iba jeden zápas. V tejto chvíľke môže v marketingovo-prestížnom turnaji ešte zvíťaziť každý. Dnes v noci sa v ňom odohrajú 3 zápasy:

FC Barcelona – Manchester United (o 01:30)

Ako prvý sa uskutoční duel medzi FC Barcelonou a Manchesterom United. Barca svoj zatiaľ jediný zápas na turnaji vyhrala s Juventusom 2:1. Tak ako to býva v príprave časté, v oboch polčasoch nastúpila v odlišnej zostave. Pokiaľ v prvom polčase hrali takmer všetky hviezdy na čele s Messim, do druhého polčasu nastúpili s náhradníkmi. Aj keď, povedzme si úprimne. Aj ich náhradná zostava je zložená z vynikajúcich futbalistov. Barcelona vyhrala prvý polčas 2:0 (strely celkom 11:5 pre FCB), druhý polčas naopak prehrala 0:1 (strely celkom 9:7 pre FCB).

Dôležitým faktorom tohto zápasu je, že anglická Premier League začína prvým kolom medzi 11.8.-13.8. a španielska La Liga 19.8.-20.8.. Možno sa to zdá niekomu nepodstatné, no opak je pravdou. Anglické tímy sú momentálne ďalej v príprave. Celá kondičná aj herná príprava má totiž svoje dôležité fázy. United vyhral s Realom Madrid po penaltovom rozstrele 2:1. Štatistiky zápasu boli úplne vyrovnané. Držanie lopty 49%-51%, strely celkom 8:8, strely na bránu 2:2. Zápas s Manchesterom City vyhrali 2:0. Tu blo držanie lopty 45%-55%, strely celkom 13:15 a strely na bránu 6:4. Na záver sa vrátime k fáze prípravy. Keďže ManUtd je už s prípravou ďalej, nemusí striedať celú zostavu v polovičke zápasu. Neurobil tak ani proti Manchesteru City, keď cez prestávku vymenil iba 4 hráčov.

FC Barcelona je futbalovo za posledné roky určite dalej. Manchester je však ďalej v príprave a bude hrať dlhšiu dobu zápasu so svojim „áčkom“ ako Barcelona. Náš tip: FC Barcelona – Manchester United 1:2. Kurz na 2-ku je v Tipsporte 3.6 a na presný výsledok 1:2 10.7.

TipsportBonus

PSG – Juventus (02:30)

Druhým zápasom je súboj talianskeho majstra proti francúzskemu gigantovi. PSG doteraz odohral na turnaji 2 zápasy. V prvom prehrali s Tottenhamom 2:4. Tu ale treba podotknúť, že pokiaľ nemali vylúčeného hráča, tak bolo 2:2. Držanie lopty bolo mierne v prospech Tottenhamu, čo je logické, nakoľko PSG hralo už od 46. minúty s 10-timi hráčmi. Strely celkom boli 16:17 v neprospech PSG a strely na bránu 6:10 v neprospech PSG. V prvom polčase boli podľa počtu striel lepší Parížania. V druhom zápase PSG vyhralo po penaltovom rozstrele s AS Rím 2:1. Na držanie lopty tu vyhrali 58%-42%, na strely celkom 14:5 a strely na bránu boli 2:2.

Juventus svoj jediný zápas prehral s Barcelonou. Tento zápas sme štatisticky zdokumentovali vyššie.

Toto bude veru ťažký zápas. Náš tip: PSG – Juventus 1:1 v riadnom hracom čase. Kurz na X je v Tipsporte 3.5 a na výsledok 1:1 je kurz 6.1.

Manchester City – Real Madrid (05:00)

Tu si treba uvedomiť fázu prípravy tak, ako v prvom nočnom zápase, a teda, ManCity je už v tréningovom kolotoči dlhšie. Druhou vecou je fakt, že Ronaldo si ešte užíva dovolenku. Zatiaľ jediný zápas ManCity v turnaji sme si rozobrali vyššie, a tak isto aj jediný zápas Realu Madrid. Napriek fáze prípravy tu veríme skôr Realu. ManCity prechádza veľkou prestavbou a hráči nemusia byť práve najlepšie zohratí.

Náš tip: Manchester City – Real Madrid 1:3. Kurz na Real je v Tipsporte 1.96 a na presný výsledok 3:1 pre Real 11.2.

Získaj €15 zadarmo len za registráciu a €4,000 vstupný bonus Tipsportu na stávkovanie online!