Zákon o hazardných hrách sa dotkne aj online stávkovania

Hovorí vám niečo Zákon o hazardných hrách? Ministerstvo Financií Slovenskej republiky (MF SR) pripravuje novelu tohto zákona, ktorá môže mať pozitívny dopad aj na online stávkovanie.

Zákon o hazardných hrách
Zákon o hazardných hrách: Tipovanie Online

V novele zákona sa totiž nachádza aj veľmi dôležitý bod, a to, že o licenciu na prevádzkovanie hazardných hier môže požiadať zahraničná spoločnosť. To doteraz bolo z nepochopiteľných príčin nemožné, aj keď to bolo pravdepodobne v rozpore so zákonom EU o voľnom pohybe ľudí, tovaru, služieb a peňazí, a taktiež v nesúlade so Zelenou knihou o hazardných hrách EU.

Podľa ministra financií Slovenskej republiky Petra Kažimíra nám vďaka tejto novele pribudne do štátneho rozpočtu až €60,000,000. No pozitívny dopad to bude mať aj na samotnú hráčsku komunitu. Okrem doterajších online stávkových spoločností ako Niké, Victory Tip, Synot tip, Fortuna, Tipsport, DOXXbet a TIPOS, si o licenciu totiž možno požiadajú renomované zahranične stávkové kancelárie ako napríklad Willi*m Hill, Unib*t, Betfa*r, atď.. Tie majú častokrát pripravené pre hráčov lepšie akcie, súťaže, bonusy, vernostné programy a podobne. Tým pádom (ak budú chcieť byť konkurencieschopné) sa podobným smerom budú uberať aj doteraz licencované stávkové spoločnosti v SR.

Novela zákona sa zaoberá aj dôkladnejším dohľadom nad online herňami, kasínami a stávkovými kanceláriami, aby sa tým chránili predovšetkým hráči. Nový zákon dohliada aj na zlepšenie prevencie za zodpovedné hranie.

Vďaka novele príde k demonopolizácii TIPOSu (okrem lotérií).

Na zákon však budú nadávať kamenné herne, ktoré budú musieť mať 15 namiesto 12 automatov (12 musia mať teraz). No kamenným herniam kladú pod nohy aj ďalšie prekážky. To nás však nemusí zaujímať, dôležité je, že možno sa tu dočkáme ďalších a kvalitných online stávková kancelárií. Zákon (ak prejde v parlamente) by mal nadobudnúť platnosť 1.3.2019. Obšírnejšie si o ňom môžete prečítať na našej partnerskej stránke pokerportal.info v troch článkoch:
1. časť,
2. časť,
3. časť.

Získaj registráciou €20 bezrizikovú stávku a €2,000 vstupný bonus DOXXbetu na stávkovanie online!